خطیب جمعه مسجد محمد المصطفی(ص)کرمانشاه:
معامله قرن،سراب و خیالی پوچ است و هیچ وقت به سر انجام نخواهد رسید
ماموستا اسامه مرادی: معامله قرن،سراب و خیالی پوچ است و هیچ وقت به سر انجام نخواهد رسید/ قوه قضائیه از مظاهر و اقتتدار  حاکمیت است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت ازکرمانشاه،ماموستا ملا اسامه مرادی امام جماعت مسجد محمد المصطفی(ص) دولت آباد شهر کرمانشاه در خطبه های نماز جمعه این هفته که با حضور پرشور مردم برگزار شد اظهار داشت:هر کسی که حرمت و قداست علما را نگاه دارد همانند این است که حرمت و قداست پیامبر را نگاه داشته است.

وی در ادامه افزود:اینطور نیست که  ما خیال کنیم هر عالمی میتواند مفتی باشد و هر کسی نمی تواند فتوا  دهد،زیرا اگر این شخص اشراف کاملی بر دین نداشته باشد مرتکب دروغ بستن به خداوند می گردد و باعث گمراهی مسلمانان در جامعه می شود.

ماموستا اسامه مرادی  شرایط یک مفتی را ۱-عالم و بالغ و عاقل۲-آشنایی کامل به ادبیات عرب۳-آشنایی کامل به حرف  و نحو۴-آشنایی کامل با قرآن و آیات۵-فهم و تفسیر آیات قرآنی۶-عالم به علم حدیث۷-آگاهی به تاریخ۸-عالم به علم فقه و۹- عالم علم قیاس و روانشناسی  دانست.

امام جماعت مسجد محمد المصطفی(ص)کرمانشاه در بخش دیگر سخنان خود به گرامی داشت هفته قوه قضائیه اشاره کرد و ضمن تبریک و گرامی داشت این هفته بیان داشت:قوه قضائیه از مظاهر و اقتتدار  حاکمیت است و یکی از ویژگیهای مهم و آرزوی بشر برقرای مساوات و برابر شمردن افراد جامعه از سوی قانون است.

وی در ادامه دور ماندن نظام  قضائی از هر نوع  رابطه و مناسبت ناسالم در نظام مقدس اسلامی را از واجبات دانست.

ماموستا اسامه مرادی در پایان به نشست منامه معروف به معامله قرن  پراخت و اظهار داشت:این نشست یکی دیگر از دسیسه های شیطان بزرگ آمریکاست بر علیه فلسطینیان مظلوم و کشورهای اسلامی.

وی نشست منامه و معامله قرن را سراب و خیالی پوچ دانست که هیچ وقت به سر انجام نخواهد رسید و در ادامه  گفت:سردمداران ظالم آمریکا در خدمت به صهیونیستها از هیچ  اقدامی کوتاهی  نمی کنند وبه یاری خدا این عمل ننگین  آنان راه به جایی نخواهد برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست