شناسه خبر: 1073

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=1073

امام جمعه اهل سنت سهمو؛
معراج از بزرگ‌ترین معجزات پیامبر اسلام است
شیخ احمد کشتکار: یکی از اتفاقات شگفت‌انگیز که برای شخص پیامبر اکرم (ص) رخ داد، سفر معراج است و یکی از بزرگ‌ترین معجزات پیامبر (ص) بوده و عقل بشر از درک حقیقت آن عاجز است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، از بوشهر، شیخ احمد کشتکار امام‌جمعه اهل سنت سهمو در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به معراج پیامبر اکرم و بیان آیاتی از قرآن در این خصوص گفت: «سبحان الذی اسرای بعبده لیلاً من المسجدالحرام الی المسجدالاقصی الذی بارکنا حوله لنریه من آیاتنا إنه هو السمیع البصیر». پاک و منزه است آن خدایی که بنده اش را در یک‌شب از مسجدالحرام به مسجدالاقصی که در سرزمین مبارک و مقدسی واقع شده برد تا آیات و نشانه‌های عظمت ما را ببیند، او شنوا و بینا است.

وی یادآور شد: بیست هفتم رجب مطابق قول مشهور علمای اهل سنت روز رفتن نبی مکرم (ص) به بیت‌المقدس و از آنجا معراج و دیدن عالم ملکوت صورت گرفته است.

وی افزود: احتفال و برگزاری مراسمی در روز و شب ۲۷ رجب درست است، معراج که بعد از مصیبت سفر طایف و وفات ابوطالب و خدیجه کبری برای پیامبر اتفاق افتاد سبب کاسته شدن اندوه و مصائب نبی اکرم (ص) شد.

خطیب جمعه مسجدالاقصی را شهر شهدا و مهبط وحی و رسالت دانست و متذکر شد: مسجد‌الاقصی از اماکن بسیار مقدس مسلمانان در شهر بیت‌المقدس فلسطین است که آن را داود نبی بنا نهاد و حضرت سلیمان آن را تکمیل کرد.

وی تأکید کرد: پیامبر اکرم (ص) تا هفده ماه پس از هجرت به سمت این مسجد نماز می‌گذاردند و معراج پیامبر اکرم (ص) قبل از هجرت از این مسجد صورت گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست