روحانی اهل سنت شرق گلستان:
معرفی شخصیت امام خمینی (ره) به نسل جوان باید در اولویت قرار گیرد / تساوی انسان ها و محکومیت هر نوع تبعیض نژادی از مسائل مهم اجتماعی مطرح شده در قرآن است
آخوند فرهمند گفت: معرفی شخصیت امام خمینی (ره) و آثار وی به نسل نوجوان و جوان باید در اولویت قرار گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، آخوند عبدالجلیل فرهمند با تسلیت سالروز ارتحال امام خمینی(ره) و گرامیداشت قیام خونین ۱۵ خرداد به خبرنگار گفت: معرفی شخصیت امام خمینی (ره) و آثار وی به نسل نوجوان و جوان در جامعه به منظور افزایش شناخت آنان از امام راحل و بهره گیری از رهنمودهای ایشان در ابعاد مختلف باید در اولویت قرار گیرد.
وی افزود: خرداد ماه یاد آور حماسه و شکوه در تاریخ انقلاب اسلامی است زیرا در قیام الهی ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ اولین شکوفه حرکت و جنبش اسلامی ملت ایران به رهبری حضرت امام خمینی (ره) جوانه زد و ندای آزادی خواهانه و استقلال طلبانه ملت خداجوی این سرزمین جهانیان را به خود معطوف ساخت.
مدرس مدرسه علوم دینی اهل سنت ضیائیه شهر فراغی با بیان اینکه، وحدت و انسجام بین مسلمانان از جمله آثار انقلاب است، تصریح نمود: امام خمینی(ره) با رهبری عادلانه خود به پیروزی بزرگ دست یافت و الان ما می بینیم، انقلاب اسلامی پس از ۴۱ سال با قدرت هرچه بیشتر به راه خود ادامه می دهد.
آخوند عبدالجلیل فرهمند اظهار کرد: یکی از دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران، وحدت و انسجامی است که بین مسلمانان جهان اسلام تحقق پیدا کرده است.
وی در ادامه سخنان خود ضمن محکوم کردن اقدام ضد بشری و غیر انسانی پلیس آمریکا و کشتن شهروند سیاه پوست این کشور با اشاره به آیات قرآن کریم گفت: “یا أَیهَا النَّاسُ إِنَّا خَلَقْناکمْ مِنْ ذَکرٍ وَ أُنْثی وَ جَعَلْناکمْ شُعُوباً وَ قَبائِلَ لِتَعارَفُوا إِنَّ أَکرَمَکمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقاکمْ إِنَّ اللَّهَ عَلِیمٌ خَبِیرٌ؛” ” ای مردم! ما شما را از یک مرد و زن آفریدیم و به اقوام و تیره های گوناگونی تقسیم نمودیم تا به وسیله آن همدیگر را بشناسید (نه آنکه به آن افتخار کنید) گرامی ترین فرد در پیشگاه خداوند، پرهیزگارترین شماست؛ همانا خدا دانا و آگاه است.
وی افزود: موضوع تساوی انسان ها و محکومیت هر نوع تبعیض نژادی و طبقاتی و اینکه بشر با هر نوع زبان و رنگ و رویی از نظر حقوق انسانی برابرند و نژادی بر فرد دیگر برتری ندارد، از مسائل مهم اجتماعی مطرح شده در قرآن است که امروز در برخی نقاط دنیا توسط بشر امروزی نادیده گرفته می شود.

فهرست