معرفی شهدای اهل سنت استان گیلان/ زندگینامه شهید هوشنگ وطن دوست
شهید هوشنگ وطن دوست فرزند ضرب اله از شهدای اهل سنت استان گیلان است که در پانزدهم شهریور ماه سال 1344 در روستای عنبران محله شهرستان آستارا دیده به جهان گشود.

شهید هوشنگ وطن دوست فرزند ضرب اله از شهدای اهل سنت استان گیلان است که در پانزدهم شهریور ماه سال ۱۳۴۴ در روستای عنبران محله شهرستان آستارا دیده به جهان گشود، پدر کشاورز و مادر خانه دار بود و جمعاً هشت فرزند داشتند که هوشنگ فرزند سوم خانواده بود.

این شهید والا مقام در همان روستای عنبران محله شهرستان آستارا تحصیلات دوران ابتدایی و راهنمایی خود را سپری کرد، به ورزش علاقه مند بود و علاوه بر تحصیل در رشته ورزشی فوتبال در مسابقات مختلف منطقه ای شهرستان آستارا شرکت می کرد.

از ویژگی های اخلاقی پسندیده ای برخوردار بود و به خوبی با دیگران ارتباط برقرار می کرد، شوق شهادت در وجودش نمایان بود و از آرزو هایش این بود که در راه انقلاب و اسلام به شهادت برسد.

همزمان با تحصیل و ورزش در پایگاه بسیج روستا نیز عضویت داشت و از آنجا که حضور مثبت و فعالی در پایگاه بسیج داشت، بعد از شهادتش پایگاه بسیج عنبران با نام این شهید بزرگوار مزین شد.

تحصیلاتش را تا مقطع سیکل ادامه داد و پس از آن  به خدمت مقدس سربازی اعزام شد و به خدمت ارتش جمهوری اسلامی ایران در آمد، دوران ابتدایی خدمت را در تهران گذراند و سپس به جنوب کشور در خوزستان اعزام شد و سرانجام در حالی که به تازگی ازدواج کرده بود و نامزد عقدی داشت و تنها ۴ ماه به پایان دوران خدمتش باقی مانده بود در اشنویه استان آذربایجان غربی به درجه رفیع شهادت نایل شد.

شهید هوشنگ وطن دوست تنها شهید در روستای عنبران محله شهرستان آستارا می باشد و آرامگاهش در همین روستا واقع شده است.

 

پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست