نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی:
معنویت و اخلاق در روحانیت ضامن افزایش معنویت و اخلاق در جامعه است
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی اظهار کرد: در جامعه ای که روحانیت و علمای دینی به اخلاق و معنویتت خود توجه کنند آن جامعه در اصول اخلاقی و معنویات پیشرفت خواهد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از آذربایجان غربی، حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی، نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه در همایش روحانیون مهاباد با موضوع بیانیه گام دوم انقلاب گفت:  در جامعه ای که روحانیت و علمای دینی به اخلاق و معنویت خود توجه کنند آن جامعه در اصول اخلاقی و معنویات پیشرفت خواهد کرد.

وی ادامه داد: افزایش معنویت و اخلاق طلبه ها، علما و روحانیت تاثیر مستقیمی در هدایت جامعه به سمت رعایت اخلاقیات دارد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی خاطرنشان کرد:  مردم با دیدن یک روحانی با اخلاق و با معنویات عالی، مشتاق شنیدن سخنانش می‌شوند و زمینه تربیت یک جامعه با اخلاق فراهم می‌شود.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب، تاکید کرد: محور اخلاق و معنویت از ارکان مهم بیانیه گام دوم انقلاب بوده و تبیین اخلاق و معنویت در بیانیه گام دوم انقلاب به عهده علما و روحانیت است.

قریشی خاطرنشان کرد:  ما همواره اگر در اعمال و زندگی روزمره اگر خداوند را ناظر بر اعمالمان بدانیم هرگز به اشتباهات و گمراهی دچار نمی‌شویم.

وی با تاکید بر آزادی تصمیمات شرعی و دینی برای اهل تسنن، بیان کرد: آزادی و اختیار عمل و تصمیم گیری در مساعل دینی در اهل سنت در آذربایجان‌غربی زبانزد کشور است.

امام جمعه ارومیه با اشاره به احتمال تصمیم گیری اشتباه برخی مردم در مسائل دینی، عنوان کرد: ممکن است  برخی مردم در مسائل شرعی صحیح عمل نکنند که مستلزم گوشزد کردن اشتباهات توسط علما و عمل راستای رضای الهی است.

وی تصریح کرد: در بحث اعتقادات شیعه و سنی اشتراکات بسیاری دارد و اختلافات در جزئیات دین است و در اصول و قواعد اصلی دین مبین اسلام یگانگی نظر در میان شیعه و سنی دیده می‌شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی یادآور شد: علما و بزرگان اهل شیعه و اهل سنت باید در تبیین تصمیمات دینی در راستای ایجاد وحدت و همدلی اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

وی اظهار کرد: تعدد زبان باید وسیله اتحاد باشد و هرکس در جمهوری اسلامی ایران می‌تواند با زبان و گویش محلی خود در جامعه فعالیت کند.

قریشی تاکید کرد: درمورد بکارگیری آقایان و خانم‌ها در مسوولیت‌های مختلف با رعایت مسائل شرعی که با توجه به اصل شایسته‌سالاری، مسوولان از میان زنان و مردان شایسته انتخاب شود.

وی اظهار کرد: اهل سنت بر اساس اعتقادات و مستندات دینی خود میتواند در ماه مبارک رمضان به اعتقادات خود عمل کند و مستندات و آموزه های دینی و شرعی اصل بر اجرای اعمال دینی در میان شیعه و سنی است.

امام جمعه ارومیه گفت: اهل سنت آذربایجان‌غربی شیعیان را برادران دینی خود می‌دانند و آذربایجان‌غربی با وجود تنوع اقوام و ادیان، اتحاد کم نظیری دارد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست