شناسه خبر: 8369

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=8369

امام جمعه روستای قوشه سو مراوه تپه:
معیار سعادت انسان در گرو ایمان و عمل صالح است
امام جمعه اهل سنت روستای قوشه سو شهرستان مراوه تپه گفت: وقتی به آیات قرآن کریم و روایات مراجعه کنیم متوجه می شویم که معیار سعادت انسان در گرو ایمان واقعی و عمل صالح است.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، آخوند خداقلی پایگذار در نماز جمعه این هفته روستای قوشه سو شهرستان مراوه تپه گفت: دست یافتن به معرفت کامل نسبت به قرآن کریم و دین اسلام از اصول اولیه برای رسیدن به ایمان واقعی است.
وی با بیان اینکه، ایمان و عمل صالح است که می‌تواند انسان را به صراط مستقیم هدایت کند، افزود: برای به دست آوردن ایمان واقعی، شناخت خداوند و رسول خدا (ص) لازم و ضروری می باشد.
امام جمعه اهل سنت روستای قوشه سو شهرستان مراوه تپه، داشتن اخلاق حسنه را از دیگر راه های دستیابی به ایمان است، تصریح نمود: مهم این است که فرد مومن خوبی‌ها و زیبایی‌ها را بشناسد و اینکه بداند دروغ، بخل، غیبت و …  مانع از بندگی می‌شود.
آخوند خداقلی پایگذار اظهار نمود: انسان مومن باید یاد بگیرد برای رسیدن به سعادت، داشتن اخلاق حسنه امری واجب است و برای به دست آوردن این اخلاق باید به سیره نبی گرامی اسلام (ص) مراجعه نمود.
وی درباره سعادت و شقاوت، اظهار داشت: عیار شناخت سعادت و شقاوت انسان عقل است، ما با عقل می‌توانیم حق و باطل و خیر و شر را تشخیص دهیم و انسان سعادتمند به تنهایی قدرت رسیدن به سعادت را ندارد و خداوند است که او را به سعادت میرساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست