شناسه خبر: 63523

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=63523

مفتی لیبی خرید کالا از مصر، امارات و اردن را تحریم کرد
مفتی لیبی در فتوایی ضمن درخواست تحریم تجاری خرید کالا از مصر، امارات و اردن، اعلام کرد که خرید کالا از این کشورها جایز نیست.
به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت دارالافتای لیبی، روز جمعه، با انتشار فتوای «الصادق الغریانی» مفتی این کشور در صفحه فیسبوکی خود، نوشت که خرید کالا از مصر، امارات و اردن جایز نیست.

به گزارش وبگاه خبری شبکه «سی، ان، ان»، در این فتوا آمده است: «خرید کالا از امارات، اردن، و مصر یا دیگر کشورهایی که با ما دشمنی می‌کنند، جایز نیست».

در ادامه این فتوا آمده:‌ «تجارت با آنها (کشورهای یادشده) باعث تقویت آنها می‌شود. هر دلاری که به این کشورها می‌پردازیم به مثابه [شلیک] گلوله‌ای به سینه فرزندانمان است».

کشور لیبی بعد  از فروپاشی نظام «معمر القذافی» در سال ۲۰۱۱ تا به امروز دارای دو دولت («وفاق ملی» و «طُبرُق») و دو ارتش است که طی این سال‌ها با جذب نیروهای داخلی و حمایت کشورهای منظقه با یکدیگر درگیرند. مصر، امارات، عربستان سعودی، فرانسه، قبرس جنوبی و روسیه از دولت طبرق و در مقابل نیز، ترکیه، قطر و ایتالیا و سازمان ملل از دولت وفاق ملی (مستقر در طرابلس) حمایت می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست