بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه گزارش می دهد:
مفتی یمن: مردم عراق با وحدت می‌توانند آمریکایی‌ها را اخراج کنند
مفتی یمن اعلام کرد که همانطور که یمنی‌ها آمریکا را از کشورشان بیرون انداختند، عراقی ها نیز با وحدت می‌توانند آنها را اخراج کنند.

به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری تقریب، «شمس الدین شرف الدین» مفتی یمن روز شنبه در اجلاس اتحادیه جهانی علمای مقاومت در عراق، به عراقی‌ها اعلام کرد که «با وحدت» می‌توانند آمریکا را از کشورشان اخراج کنند.

شرف‌الدین گفت: عقلای منطقه باید مراقب فتنه آمریکایی در منطقه باشند و در مقابل متجاوزان بایستند.

به گزارش رسانه‌های یمنی، مفتی یمن اظهار کرد: آمریکایی‌ها وقتی صدای فریاد مجاهدان را نزدیک سفارتشان در صنعاء شنیدند، ناامیدانه خارج شدند… با صبر، ایستادگی و رهبری حکیمانه در یمن،‌ پیروزی محقق شد و عراق هم اگر صفوف خود را متحد کند، قادر است که همه پایگاه‌های آمریکایی را برچیند.

این عالم یمنی هشدار داد که «مردم عراق و امت اسلامی نباید از آمریکا و اسرائیل بترسد و باید بر خدا توکل داشته باشد… مسئولیتی که بر دوش ما به عنوان علماست، بیدار کردن مردم و تشویق آنان به انقلاب و جهاد در راه خداست».

شرف الدین همچنین بدون اشاره صریح به نام عربستان سعودی گفت: امت اسلامی امروز در مقطع حساسی به سر می‌برد. باید با کسانی که ادعای اسلام دارند اما خواستار صلح با دشمن اسرائیلی هستند، مقابله کنیم.

 

فهرست