شناسه خبر: 3816

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=3816

بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه گزارش می دهد:
مقام اهل سنت عراق: در هر شرایطی کنار ایران خواهیم بود
سخنگوی رسمی دار الافتای اهل سنت عراق ضمن اعلام مجدد مخالفت قاطع با تحریم های ناعادلانه آمریکا علیه ملت ایران، تاکید کرد که دو ملت ایران و عراق، برادر و متحد و دارای یک سرنوشت هستند و ما در هر شرایطی کنار ایران خواهیم بود.

به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری ایرنا، ‘شیخ عامر البیاتی’ سخنگوی رسمی دارالفتوی عراق و عضو دبیرخانه مجمع وحدت اسلامی عراق روز شنبه در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا گفت: ملت های ایران و عراق یک ملت واحد هستند و سرنوشت ما یکی است و بار مسئولیت این سرنوشت را بدوش خواهیم کشید زیرا ما از اهل (لا اله الا الله محمد رسول الله ) هستیم و دور این شعار گرد آمده ایم و بخاطر آن جهاد و مبارزه می کنیم.

شیخ عامر البیاتی با اشاره به آیه ۲۵ سوره مبارکه ابراهیم (توتی اکلها کل حین باذن ربها) گفت: این نعمت بزرگی را که در ائتلاف دو ملت برادر، مسلمان و همسایه ایران و عراق که خون طاهر آنها باهم آمیخته شده است می بینیم، ثمره آن مبارک خواهد بود.

شیخ البیاتی با مخاطب قرار دادن ملت ایران گفت: این پیام را از طرف شیخ دکتر علامه مهدی بن احمد الصمیدعی مفتی جمهوری عراق به ملت ایران می گوییم، ما با شما هستیم و شما با ما هستید، پس از دشمان نخواهیم ترسید و به خواست خداوند متعال در برابر تهدیدات آمریکا که می خواهد به ملت ایران آسیب برساند خواهیم ایستاد.

ما ملتی واحد با سرنوشتی واحد هستیم و از هم جدا نخواهیم شد تا از دین رسول الله (صل الله علیه وآله وسلم) حمایت کنیم و از خداوند خواهان حفظ برادری و محبت و هماهنگی و انسجام میان دوملت ایران و عراق هستیم.

وی افزود: ما در دار الفتوی عراق پیشتر موضع خود نسبت به تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران را گفتیم و ایستادگی خود در کنار ملت برادر ایران را اعلام کردیم و باز هم بر آن تاکید می کنیم.

ملت ایران ملتی مسلمان است و ما در هر شرایطی در کنار ملت ایران خواهیم ایستاد و ما ملت های ایران و عراق خوب و بد را با هم تقسیم خواهیم کرد.

شیخ البیاتی در ادامه گفت: به کسانی که می خواهند به ملت ایران آسیب برسانند می گوییم که خداوند متعال خود روزی دهنده و خود قویترین است اما شما باطل را به وسیله تحریم و فشار اقتصادی بر یک ملت مسلمان تقویت می کنید.

ملت عراق رنج و تلخی تحریم را تجربه کرده است و می دانیم که آمریکا با تحریم های ظالمانه با عراق چه کار کرده است و امروزه می خواهد تحریم های ظالمانه را علیه ایران وضع کند.

وی تاکید کرد که تا زمانی که در عراق گروه های خیر و مومن وجو دارد و با برادری اسلام و برادری همسایگی با ایران تعامل می کنند، به خواست خدا اینگونه نخواهد شد.

الباتی با بیان اینکه همسایه بر گردن همسایه خود حق دارد و این حق ایران است که مردانه در کنار آنها بایستیم گفت: از خداوند متعال می خواهیم که از این دو کشور (ایران و عراق) چراغی برای علم و علما و چراغی برای پیشرفت، هماهنگی و همبستگی قرار دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست