امام جمعه اهل سنت کنگان؛
مقاومت تنها راه عبور مطمئن از مشکلات و غلبه بر دسیسه‌های دشمنان است
شیخ محمد جمالی: اگر امروزه آمریکا و اسرائیل با کشور ما عناد دارند به خاطر این نفوذی است که ما در بین ملت‌های مسلمان و مستضعفان جهان داریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، نماز وحدت‌بخش و دشمن‌شکن جمعه این هفته جامعه اهل سنت شهر کنگان همچون هفته‌های گذشته به امامت شیخ محمد جمالی در مسجد جامع خلفای راشدین و با حضور انبوه نمازگزاران برگزار گردید.
خطیب جمعه در خطبه اول نماز به تفسیر پیرامون فرصت‌های خداشناسی و خودشناسی در ماه مبارک رمضان سخنانی ایراد کرد و گفت: ماه مبارک رمضان ماه تزکیه نفس و خودشناسی و خداشناسی و فرصتی مهم برای احیای ارزش‌های دینی و اخلاقی در جامعه است.
وی با اشاره به نقش دعا و نیایش و استغفار در این ماه گفت: باید با بهره‌گیری از فرصت‌های مهیا شده مسیر تعالی را بپیماییم و ضمن اهمیت دادن به تقوا و پرهیزکاری که عامل تقویت معنویت است، خلوص نیت و ارتقای مکارم اخلاقی را در دستور کار خویش قرار دهیم.
ایشان در ادامه بیانات خود گفت: درب‌های بخشش و گذشت بر روی انسان‌ها باز است، چون ماه رمضان می‌تواند بسیاری را از نو بسازد و ماه تولد دوباره انسان‌هاست.
وی در پایان خطبه اول یادآور شد: اگر بخواهیم به سعادت دنیا و آخرت برسیم و از گناهان رهایی یابیم و در زندگی رنگ الهی به خود بگیریم، باید قدر لحظات عرفانی که خداوند متعال به هر یک از ما عنایت فرموده بدانیم.
شیخ محمد جمالی در خطبه دوم نماز با اشاره به بیانات گهربار اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با مسئولان و کارگزاران نظام گفت: مقاومت تنها راه عبور مطمئن از این مشکلات و غلبه بر دسیسه‌های دشمنان است و تاریخ انقلاب اسلامی در طول حیات خود نشان داده که هرگاه در مقابل زورگویان با زبان خودشان سخن گفتیم و ایستادگی کردیم و از تهدیدات پوشالی آنان هراسی به خود راه ندادیم، پیروزی و نصرت خدا با ما بوده است.
ایشان با اشاره به سخنان روح‌بخش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه هیچ ایرانی غیرتمند و باشعور درباره نقاط قوت خود معامله نمی‌کند گفت: حمایت از جبهه مقاومت و مستضعفان جهان و تقویت بنیه نظامی و علمی کشور خط قرمز ماست و همه نگرانی و هراس آمریکا فقط به خاطر این نقاط مثبت است و سیلی که امروزه آمریکا و صهیونیست از ما خورده و آرامشی که از آن‌ها سلب شده مدیون این مقاومت‌هاست.
وی در ادامه گفت: اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ناشی از وجود همین عوامل است و اگر امروزه آمریکا و اسرائیل با کشور ما عناد دارند به خاطر این نفوذی است که ما در بین ملت‌های مسلمان و مستضعفان جهان داریم.
وی در ادامه سخنان لزوم تدوین برنامه مدون جهت سروسامان دادن به وضعیت اقتصادی کشور را بسیار ضروری دانست و گفت: مردم ما در حال تحمل فشار مضاعف هستند و این فشار ممکن است موجب کاهش اعتماد عمومی به حاکمیت شود و این تعلل هیچ توجیهی ندارد.
وی ضرورت تعیین کارشناسان دلسوز و دست‌پاک و مدیران ریسک‌پذیر و بها دادن به جوانان را تنها راه برون‌رفت از چالش‌های اقتصادی موجود دانست و خواستار همکاری و همدلی همه قوا در جهت حل مشکلات موجود شد.
خطیب جمعه در پایان خطبه دوم با تأکید بر اینکه ملت ما در همه عرصه‌ها وفاداری و صداقت خود را به منصه ظهور رسانده و آماده جان‌فشانی در راه نظام و کشور و آرمانهای ملی و مذهبی است گفت: هر جا نیاز به حضور بوده ملت آگاه ما کوتاهی نکرده و امروزه وظیفه دولتمردان ما است که جبران کنند و برای وضعیت فعلی اشتغال و معیشت مردم چاره‌اندیشی نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست