امام جمعه موقت اهل سنت سیراف؛
ملاک اهل سنت در استهلال رمضان اعلان دفتر مقام معظم رهبری است
شیخ یعقوب شمسا گفت: آغاز رمضان با رؤیت هلال ماه رمضان مشخص می‌شود و در ایران اسلامی هر شبی که استهلال رمضان از سوی دفتر مقام معظم رهبری حفظه الله اعلان شد روزه خواهیم گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، شیخ یعقوب شمسا امام‌جمعه موقت اهل سنت سیراف در خطبه‌های نماز جمعه این هفته، ماه رمضان را ماه ضیافت و میهمانی الهی دانست و‌ گفت: یکی از تفضلات بزرگی که خداوند این امت را با آن مرهون اکرام خویش قرار داده این است و از میان ماه‌های سال این ماه پر‌ از خیروبرکت و سرشار از معنویت قرار داده است ماه رمضان است.
وی این ماه را ماه وصول به انسانیت و عبودیت خواند و گفت: خداوند روزه گرفتن در این ماه را بر امت محمد (ص) واجب گردانیده است؛ مسلمانی که به عقاید دینی و اسلامی و به فرایض دینی‌اش پایبند باشد به‌عنوان یک مسلمان واقعی برای دریافت برکات این ماه مبارک لحظه‌شماری می‌کند.
خطیب جمعه با اظهار اینکه مؤمنین با علاقه خاص و با شور و شوق و اشتیاق از این ماه مبارک استقبال می‌کنند، متذکر شد: چراکه برکات معنوی این ماه را با نور ایمان می‌چشد و اعتقاد و یقین دارد آنچه خدا و پیامبر اسلام درباره فضیلت این ماه فرموده‌اند حقیقت دارد.
شمسا بیان کرد: مسلمانی که در این ماه تسلیم امر خدا باشد و قدر و منزلت این ماه را بداند و از این فرصت پیش رو به‌خوبی استفاده کند به این خیرات و برکات معنوی دست خواهد یافت.
وی اظهار کرد: پیامبر اسلام (ص) می‌فرماید: هلال ماه رمضان را ببینید و روزه بگیرید و هلال ماه شوال را ببینید و افطار کنید. آغاز رمضان با رؤیت هلال ماه رمضان مشخص می‌شود و در ایران اسلامی هر شبی که استهلال رمضان از سوی دفتر مقام معظم رهبری حفظه الله اعلان شد روزه خواهیم گرفت.
امام‌جمعه موقت اهل سنت سیراف با توجه به روایتی از پیامبر اسلام گفت: «من صام رمضانا و احتسابا غفر ما تقدم من ذنبه» هر کسی که از روی ایمان و اخلاص و حصول اجر و پاداش روزه رمضان را بگیرد گناهان گذشته او آمرزیده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست