شناسه خبر: 4484

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=4484

امام جمعه اهل سنت قروه
ملت ایران از تهدیدات آمریکا وحشتی ندارد
امام جمعه اهل سنت قروه گفت: امروز آمریکایی‌ها ناوهای جنگی خود را تا خلیج فارس رسانده است، باید بداند ما هیچ ترسی از هشدارها و تهدیدهای آنان نداریم.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا نوری ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان به تمام مسلمانان جهان اظهار کرد: ماه رمضان ماهی سرشار از خیر و برکت برای مومنان است که امیدوارم همه ما بتوانیم با انجام اعمال صالح و انجام مستحبات زمینه بخشیده شدن گناهان را فراهم کنیم.
وی تصریح کرد: خداوند متعال در سوره مبارکه بقره می‌فرمایند ای مومنان روزه ماه رمضان را بر شما واجب نموده‌ایم همانطور که بر امت‌های قبل از شما هم واجب گردانیده بودیم، امید است که به درجه تقوا و ترس از خداوند برسید.
امام جمعه اهل سنت قروه به جایگاه ماه مبارک رمضان از دیدگاه نبی مکرم اسلام پرداخت و افزد: پیامبر اسلام می‌فرمایند«بهترین نعمتی که خداوند متعال به امت پیامبر(ص) عطا نموده ماه مبارک رمضان است، چراکه در این ماه درب‌های جهنم بسته می‌شوند و جنود شیاطین به زنجیر در می‌آیند و تمامی درب های بهشت گشوده و در هر روز از این ماه ۷۰ هزار نفر از امت پیامبر (ص) مورد عفو و بخشش قرار می‌گیرند.
ماموستا نوری عنوان کرد: شب‌های قدر در این ماه قرار گرفته است، شب‌هایی که عبادت در آن شب‌ها معادل ۸۳ سال عبادت است.
وی افزود: پیامبر(ص) در جای دیگری می‌فرمایند هرکس سی روز ماه مبارک رمضان را روزه بگیرد وشش روز از ماه شوال را هم روزه باشد همانند آن است که تمام سال را روزه گرفته است چراکه هر عمل خیر انسان ۱۰ برابر پاداش داده می‌شود.
ماموستا نوری افزود: این ماه فرصتی است که خداوند در اختیار ما قرار داده است و لازم است تا آنجایی که در توان داریم در این ماه استفاده‌های لازم را ببریم.
وی با بیان اینکه روزه فواید زیادی به لحاظ روحی و جسمی دارد، عنوان کرد: روزه هم برای سلامتی جسم و هم برای سلامت روح مفید است که در بعد روحی باید گفت روزه نفس انسان را تزکیه و پاک می‌کند و انسان را به آرامش می‌رساند.
امام جمعه اهل سنت قروه در بخش دیگری از خطبه‌های این هفته به بیانیه شورای عالی امنیت ملی اشاره کرد و گفت: این بیانیه شورای عالی امنیت ملی بیانیه‌ای بجا است و همه ملت ایران از آن حمایت می‌کنند.
ماموستا نوری خاطرنشان کرد: امروز آمریکایی‌ها ناوهای جنگی خود را تا خلیج فارس رسانده است و ما هیچ ترسی از هشدارها و تهدیدهای آنان نداریم.
وی با بیان اینکه ایران قدرت مقابله با آمریکا را دارد و تا کنون چندین پهباد آنها را سرنگون کرده است، گفت: ما ملتی هستیم که توانسته‌ایم پوزه داعش را به خاک بمالیم و از هیچ قدرتی در منطقه هراسی نداریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست