کارشناس علوم دینی:
مناسک حج رزمایش عظمت و قدرت اسلام در برابر مستکبرین است
آخوند فرهمند گفت: مناسک پرشکوه حج، رزمایش عظمت و قدرت اسلام در برابر مستکبرین جهان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، آخوند عبدالجلیل فرهمند به مناسبت ایام حج امسال با اشاره به فرمایش اخیر رهبر معظم انقلاب درباره مناسک حج گفت: حج، رزمایش قدرت و عظمت اسلام در برابر مستکبران و نماد وحدت مسلمانان است.
وی با تبریک عید قربان به تمام مسلمانان به پیام مقام معظم رهبری اشاره و اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در پیام موسم حج امسال خطاب به مسلمانان فرموده اند حج امسال نمایش قدرت در برابر مستکبران جهان است.
مدرس مدرسه علوم دینی ضیائیه شهر فراغی اظهار کرد: آیه شناخته شده امر خداوند به وحدت مسلمانان در قرآن «وَاعتَصِموا بِحَبلِ اللَّهِ جَمیعًا وَلا تَفَرَّقوا» است و مقام معظم رهبری با وجود توطئه بسیار دشمنان، وحدت را ضرورت بیش از پیش امروز مسلمانان بیان فرمودند.
آخوند عبدالجلیل فرهمند با تاکید براینکه، دشمنان همیشه برای ضربه زدن به اتحاد و همدلی مسلمانان برنامه ریزی می کنند، افزود: باید مسلمانان با اتحاد و همبستگی خود این توطئه ها را خنثی و دشمنان را از رسیدن به خواسته های خود نا امید کنند.
وی با اشاره به وحدت مسلمانان در زمانه پیامبر اسلام (ص) اشاره کرد و گفت: پیامبر بزرگ اسلام (ص) مهمترین رمز موفقیت مسلمانان بر دشمنان را وحدت دانسته که باید از این معلم بزرگ درس بگیریم چراکه اگر توطئه دشمنان محقق شود دودش به چشم مسلمانان می رود.
مدرس مدرسه علوم دینی ضیائیه شهر فراغی در خاتمه اظهار کرد: راه قرب الهی پیشه کردن تقوا و حرکت در مسیر آموزه‌های قرآنی است و خداوند در قرآن می‌فرمایند: “ای اهل ایمان! تقوا پیشه کنید، هر نفسی باید مراقبه کند و به آخرت خود توجه داشته باشد”.

فهرست