شناسه خبر: 12828

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=12828

کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد
منافقین؛ ساواکی‌هایی که ماشین کشتار شدند
یک کارشناس مسائل سیاسی با یادآوری سبقه گروهک تروریستی منافقین گفت: آنها ساواکی‌های سابقی هستند که بعدا تبدیل به ماشین کشتار شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کرمانشاه،محمد رضا مرندی در گفت و گویی اظهار داشت: اولین ارتباط سازمان منافقین با ساواک به عنوان سازمان اطلاعات و امنیت رژیم شاه بود که در عملیات امنیتی که ساواک در یکی دو سال پیش از پیروزی انقلاب انجام داد هفت نفر از سران آنها که آن زمان مجاهدین خلق نامیده می شدند دستگیر و ۶ نفر از آنها به اعدام محکوم شدند.

وی افزود: یک نفر از آن ها به نام مسعود رجوی بنا به اسناد ساواک به دلیل همکاری های بسیار گسترده، مورد عفو شاه قرار گرفت و از آنجا به بعد ساواک در داخل زندانهای خود روی او سرمایه گذاری کرد و  طوری تبلیغ می کرد که گویا رهبری سازمان در دست رجوی است.

مرندی خاطرنشان کرد: از آنجا ارتباط رجوی که کم کم توانست نقش رهبری ساواک را برعهده گیرد با این نهاد امنیتی مشخص شد، وی مواضع خود را اعلام کرد.

این کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: نخستین کاری که منافقین بعد پیروی انقلاب انجام دادند اشغال مراکز ساواک و دستیابی به بسیاری از اسناد و اطلاعات بود که بخش مربوط به خود را امحا کردند و بخشی را علیه مخالفین استفاده کردند.

مرندی گفت: از اولین روزهای جنگ تحمیلی عراق این ها حاضر نشدند صدام را به عنوان شروع کننده جنگ به رسمیت بشناسند و درست همان مواضعی که اروپا و آمریکا در مورد جنگ عراق علیه ایران داشتند منافقین هم همین مواضع را داشتند و معتقد بودند دو کشور برادر نباید با هم بجنگند.

وی افزود: سازمان منافقین تا زمانی که داخل ایران بودند در هیچ بیانیه ای عراق را محکوم نکردند و توصیه داشتند دو کشور برادر باید با هم مسالمه کنند تا اینکه منافقین در ۳۰ خرداد سال ۶۰ جنگ مسلحانه و خروج از حاکمیت را به حمایت از بنی صدر و ملی گرایان اعلام کردند و وارد فاز مقابله با نظام جمهوری اسلامی ایران و راه اندازی انفجارهای مختلف از جمله انفجار در دفتر نخست وزیر شدند.

این کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: جبهه ملی مقاومت متشکل از بنی صدر و منافقین و ملی گرایان علیه جمهوری اسلامی ایران تشکیل شد و از آنجا ارتباط آنها با دستگاه های جاسوسی دیگر بیشتر شد.

وی عنوان کرد: در سال ۶۵ فرانسه به این نتیجه رسید به دلیل فشارهایی که از طرف ایران به آن ها وارد می شد دیگر منافقین را داخل فرانسه نپذید هرچند منافقین تلاش کردند به اسرائیل بروند و آنجا مستقر شوند اما به دلایلی این اتفاق نیفتاد در نتیجه منافقین با هماهنگی صدام در عراق مستقر شدند.

مرندی با بیان اینکه منافقین به تدریج از لیست سیاه ترویستی که اروپا و آمریکا اعلام کردند خارج شدند، گفت: آنها بعد شهادت ۱۷ هزار ایرانی دیدند منافقین با اقدامات تروریستی نمی توانند کاری از پیش ببرند همین موجب شد از لیست سیاه تروریستی اروپا و آمریکا خارج و ارتباطات گسترده ای با دستگاه های امنیتی اروپا و آمریکا برقرار کنند.

این کارشناس مسائل سیاسی گفت: در این سالهای آخر هم که بحث انقلابهای عربی به وقوع پیوست ارتباطات آنها با دستگاه امنیتی سعودی برقرار شده و با آنها همکاری کردند به گونه ای که سعودی ها از اجتماع منافقین رسما حمایت کردند.

وی افزود: در سالهای گذشته منافقین به کشور آلبانی رفتند و آنجا مستقر شدند به این دلیل که نیروهای عراق آنها را نپذیرفتند.

مرندی خاطرنشان کرد: آنها با دشمنان جمهوری اسلامی ایران شامل اسرائیل، آمریکا، اروپا و سعودی ها هم پیمان هستند همان گونه که در گذشته با صدام هم پیمان بودند و هیچ ابایی ندارند زیرا بدنام ترین  هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست