امام جمعه اهل سنت ایرانشهر‌:
موضع منفعل سعودی‌ها در مقابل اسرائیل خیانت به اسلام است
امام جمعه اهل سنت ایرانشهر گفت: موضع منفعل حکام عرب و به‌ویژه سعودی‌ها در مقابل اسرائیل خیانت به اسلام است؛ عربستان امّ‌القرای عالم اسلام است و انتظار امت اسلامی از حاکمان سعودی این است که اگر از آرمان آزادی فلسطین حمایت نمی‌کنند، لااقل در پیشبرد اهداف صهیونیست‌ها نیز با آمریکایی‌ها همراهی نکنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری ایکنا از سیستان‌وبلوچستان، مولوی عبدالصمد کریم‌زایی، امام جمعه اهل سنت ایرانشهر‌ در گفت‌وگو با ایکنا از سیستان‌وبلوچستان، گفت: امام خمینی(ره) فرمودند «فلسطین پاره تن اسلام است»؛ حمایت از فلسطین و آزادی قدس از اشغال صهیونیست‌ها باید آرمان همه مسلمانان باشد و حمایت از آن بر هر کشور اسلامی واجب است.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی از ابتدای شکل‌گیری تاکنون، از هیچ حمایتی برای آزادی قدس دریغ نکرده و همیشه یار و یاور مسلمانان مظلوم فلسطین بوده است، اما سایر ملل اسلامی نیز باید بپا خیزند و سکوت خود در مقابل جنایات صهیونیست‌ها را بشکنند.

امام جمعه اهل سنت ایرانشهر بیان کرد: موضع منفعل حکام عرب و به‌ویژه سعودی‌ها در مقابل اسرائیل خیانت به اسلام است؛ عربستان امّ‌القرای عالم اسلام است و انتظار امت اسلامی از حاکمان سعودی این است که اگر از آرمان آزادی فلسطین حمایت نمی‌کنند، لااقل در پیشبرد اهداف صهیونیست‌ها نیز با آمریکایی‌ها همراهی نکنند.

وی افزود: عربستان با ادعای رهبری جهان عرب و در اختیار داشتن حرمین‌الشریفین مکه و مدینه می‌تواند نقش بسزایی برای اتحاد جهان اسلام علیه رژیم صهیونیستی بازی کند، اما در عمل می‌بینیم که برعکس، عامل تفرقه میان امت واحده اسلامی است.

مولوی کریم‌زایی اظهار کرد: از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۵ شاهد بودیم که عربستان سعودی در رقابت با جمهوری اسلامی ایران به ایجاد روابط پنهانی با رژیم صهیونیستی پرداخت و رسمیت رژیم صهیونیستی را به‌صورت مشروط پذیرفت.

وی ادامه داد: از سال ۲۰۱۵ به بعد نیز که با پیروزی‌های نیروهای مقاومت همراه بود و در ایران هم برجام شکل گرفت، عربستانی‌ها سعی کردند در مقابل دشمن مشترک یعنی ایران اسلامی، بیشتر به صهیونیست‌ها نزدیک شوند.

این عالم اهل سنت افزود: حمایت آمریکا از صهیونیسم، امری طبیعی است؛ هیچکس از آمریکایی‌ها انتظار ندارد که حامی مسلمانان باشند، اما این امت اسلام است که باید بیدار باشند؛ سران کشورهای اسلامی با دیدن دلارهای امریکا سست نشوند و دست از حمایت فلسطین برندارند.

امام جمعه اهل سنت ایرانشهر با محکومیت انتقال سفارت امریکا به قدس نیز بیان کرد: این‌ها مکر و دسیسه‌های آمریکایی‌ها و فرزند نامشروع اوست که ان‌شاءالله این دسیسه‌ها به خودشان برخواهد گشت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست