رئیس پارلمان کویت:
موضع کویت در مخالفت با عادی‌سازی روابط با اسرائیل ثابت است
رئیس پارلمان کویت در سخنانی بار دیگر بر مخالفت کشورش با هرگونه عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی تأکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری مهر، «مرزوق الغانم» رئیس پارلمان کویت با «جبرئیل رجوب» دبیر کمیته مرکزی جنبش فتح دیدار و گفتگو کرد. دو طرف در جریان این دیدار در خصوص آخرین تحولات فلسطین بحث و تبادل نظر کردند.

بر اساس این گزارش، رئیس پارلمان کویت در جریان این دیدار تأکید کرد: ما همچنان به حمایت از فلسطین ادامه می‌دهیم و معتقدیم که اشغالگری در اراضی فلسطینیان باید پایان یابد. وی همچنین یادآور شد: کویت از وحدت ملی و آشتی ملی در فلسطین استقبال می‌کند.

الغانم همچنین عنوان کرد: موضع کویت در مخالفت با عادی سازی روابط با اسرائیل ثابت است؛ ما وارد مرحله عادی سازی روابط با تل آویو نخواهیم شد. پیشتر نیز موضع خود در این زمینه را اعلام کرده بودیم.

رئیس پارلمان کویت با اشاره به فرمان اخیر محمود عباس در خصوص برگزاری انتخابات ملی در فلسطین، گفت: طبیعتاً کویت از برگزاری انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری در فلسطین استقبال می‌کند.

گفتنی است، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین روز جمعه تاریخ برگزاری انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری فلسطین را اعلام کرد. طبق فرمان صادره از سوی محمود عباس، تاریخ انتخابات پارلمانی فلسطین ۲۲ مِی (۱ خردادماه) و انتخابات ریاست جمهوری ۳۱ ژوئیه (۹ مردادماه) تعیین شد. این انتخابات برای نخستین بار ظرف ۱۵ سال گذشته برگزار می‌شود.

فهرست