شناسه خبر: 6897

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=6897

امام جمعه اهل سنت شهرستان قروه
موضوع دشمنی یهودیت با امت اسلام یک موضوع قرآنی است
امام جمعه اهل سنت شهرستان قروه گفت: موضوع یهودیت و دشمنی او با امت اسلام یک موضوع قرآنی است، چراکه قرآن کریم بارها به مسلمانان نسبت به توطئه های بنی اسرائیل و قوم یهود هشدار داده است.

به گزارش شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا نوری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع این شهر از حضور تمامی اقشار مردم شریف شهرستان قروه که در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کردند کمال تشکر کرد و اظهار کرد: مردم ایران با حضور خود یکبار دیگر از اعمال و جنایات رژیم صهیونیستی اعلام برائت نمودند.
وی افزود: موضوع یهودیت و دشمنی او با امت اسلام یک موضوع قرآنی است، چراکه قرآن کریم بارها به مسلمانان نسبت به توطئه های بنی اسرائیل و قوم یهود هشدار داده است.
امام جمعه اهل سنت شهرستان قروه اذعان داشت: قوم یهود قبل از رسالت پیامبر(ص) چندین تن از پیامبران الهی را به قتل رساندند و بارها دست به تحریف کتب آسمانی انبیاء خود زدند و قرآن کریم بالغ بر ۱۰۰ نمونه از این حیله های یهودیت را برای ما بازگو می نماید.
ماموستا نوری بیان کرد: یهود می دانست که پیامبر آخر الزمان ظهور می کند، اما وقتی پیامبر(ص) از قوم حضرت ابراهیم به دنیا آمد و از آل اسحاق نبود یهودی کینه توزی و دشمنی های خود را با پیامبر و امت اسلام آغاز کرد.
وی اذعان داشت: یهود تهمت های زیادی را بر پیامبر بستند که عواقب آن تهمت ها هنوز دامن گیر مسلمانان است.
امام جمعه اهل سنت شهرستان قروه با بیان اینکه یکی از توطئه های یهود تحریک مشرکان و منافقان مدینه علیه پیامبر که ماجرای افک و تهمت به همسر پیامبر است گفت: آنها سالها بعد از رحلت پیامبر(ص) در زمان خلافت عمر بن عبدالعزیز(رض) یهودی ۴ هزار حدیث جعلی و دروغین را بنام پیامبر(ص) در میان مسلمانان رواج دادند که با درایت و زیرکی خلیفه وقت، آن شخص شناسایی و خود و احادیث جعلیش از بین رفتند.
وی افزود: توطئه های یهود هم هنوز بر علیه مسلمانان در حال اجرا است و امروزه با راه اندازی تفکر شیطان پرستی در حال آسیب رساندن به فکر و ذهن مسلمانان هستند.
وی تصریح کرد: و همه اینها در حالی است که قرآن کریم خطاب به حضرت رسول (ص) می فرماید هیچ گاه یهود و نصارا از تو راضی نخواهند شد، مگر اینکه به تبعیت از ملتشان بپردازی و تبعیت از ملت آنها هم یعنی بردگی آنان چراکه یهود کسانی را که اصالت یهودی نداشته باشند را هیچگاه نخواهد پذیرفت.
ماموستا نوری از دیگر توطئه های امروز یهودیت را مساله «معامله قرن» یعنی ایجاد صلح و آشتی در بین فلسطینیان و اسرائیل آنهم به واسطه آمریکا و دیگر کشورهای عربی اشاره کرد و بیان داشت: با تعبیر حکیمانه مقام معظم رهبری (دامه البرکاته) این مسئله هم مردود و احقاق ناشدنی است.
خطیب جمعه اهل سنت شهرستان قروه در بخش دوم سخنان خود به پرداخت صدقات و خیرات به مستمندان اشاره کرد و افزود: طبق تعبیر قرآن کریم صدقات را باید به فقرا و مساکین پرداخت کنیم و بهتر است که این افراد را از میان خویشاوندان خود انتخاب نماییم.
وی مقدار زکات فطر را طبق فتوای شورای افتا استان برای هر نفر ۶ هزار تومان عنوان کرد و گفت: باید زکات فطر هم بین افراد مستحق پخش می شود و مواظب متکدیان حرفه ای که از شهرهای دیگر می آیند باشیم.
امام جمعه اهل سنت شهرستان قروه اذعان داشت: پرداخت زکات فطر به افراد غیر همشهری شرعا درست نیست و امید است که این صدقات و خیرات به دست مستحقان واقعی خود برسد.
ماموستا نوری از نمازگزاران خواست که نماز عید سعید فطر را همزمان و هماهنگ با مسلمانان کشور اسلامی خود برگزار افزود: زمانی که اعلام عمومی و رسمی شود، سعی کنیم در ادای نماز عید دچار تفرقه و دودستگی نشویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست