شناسه خبر: 103243

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=103243

امام جمعه آق قلا :
مومنین باید در کمک‌های مومنانه از یکدیگر سبقت و پیشی بگیرند
آخوند میرزاعلی گفت: مومنین باید در کمک‌های مومنانه و نوع دوستی از یکدیگر سبقت و پیشی بگیرند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، آخوند عبدالحی میرزاعلی در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به اهمیت مساوات و همدلی گفت: یکی از محورهای بیانات مقام معظم رهبری مسئله کمک‌های مومنانه است که سبقت در این عمل را توصیه پروردگار تبارک و تعالی خواندند چرا که خداوند در قرآن مردم را به انجام کار خیر دعوت کرده و همچنین توصیه کرده که نسبت به انجام کار خیر با سرعت عمل کرده و از دیگران سبقت و پیشی بگیرید.
وی تصریح کرد: سرعت و سبقت در اعمال خیر بسیار مهم است و لذا اگر انسان توانایی کمک به دیگران را دارد، در کمک‌های مومنانه نه تنها باید به سرعت عمل کند بلکه باید از دیگران در این کار سبقت بگیرد.
مدیرکل کتابخانه های استان گلستان با بیان اینکه، احسان و نیکوکاری از جمله مفاهیم ارزشمندی است که در آموزه های دینی به خصوص قرآن کریم، مورد عنایت و توجه قرارگرفته و به آن سفارش و تاکید فراوان شده است، خاطر نشان کرد: با کمک به نیازمندانِ جامعه، روزی انسانها برکت می یابد و همین امر، خشنودی خداوند را در دنیا و آخرت موجب می شود.
آخوند میرزاعلی افزود: احسان و نیکوکاری و کمک به انسان های ضعیف و ناتوان، آثار و پیامدهای ارزنده ای همچون دوستی و صمیمیت، خیر و سعادت دنیوی و آرامش روحی در دنیا و آخرت به دنیا دارد.

فهرست