امام جمعه اهل سنت خوشابر رضوانشهر :
مومن واقعی کسی است که در ماههای دیگر سال هم همانند ماه رمضان ارتباط با خدا را حفظ کند
حجت الاسلام ادریس ذوالفقاری در خطبه های نماز جمعه در مسجد آلان خوشابر از توابع شهرستان رضوانشهر با حمد و ستایش خداوند متعال و دعوت به تقوای الهی سخنان خود را آغاز کرد و با اشاره به گذشت دو جمعه بعد از ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: مومن واقعی کسی است که در ماههای دیگر سال هم مانند ماه رمضان به عبادت و خودسازی مشغول باشد و ارتباط با خدا را حفظ نماید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان، حجت الاسلام ادریس ذوالفقاری در خطبه های نماز جمعه در مسجد آلان خوشابر از توابع شهرستان رضوانشهر با حمد و ستایش خداوند متعال و دعوت به تقوای الهی سخنان خود را آغاز کرد و با اشاره به گذشت دو جمعه بعد از ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: مومن واقعی کسی است که در ماههای دیگر سال هم مانند ماه رمضان به عبادت و خودسازی مشغول باشد و ارتباط با خدا را حفظ نماید.

وی با تاکید بر اینکه عبادت بعد از رمضان تمام شدنی نیست، افزود: یک ماه عبادت کردیم و نماز خواندیم و روزه گرفتیم و احسان دادیم، اگر بعد از ماه مهمانی خدا هم این اعمال پسندیده را ادامه دهیم و از گناه و معصیت دوری کنیم دلیل قبولی طاعات و عبادات ما خواهد بود.

امام جمعه اهل سنت مسجد آلان خوشابر شهرستان رضوانشهر خاطر نشان کرد: معیار سنجش ما نزد خداوند میزان تقوای الهی است پس بعد از گذشت ماه رمضان بیشتر مراقب اعمال خود باشیم زیرا عبادت تمام شدنی نیست و باید بیشتر مراقب اعمال خود باشیم.

وی با تاکید بر حفظ ارتباط با خدا در ایام مختلف سال، گفت: همه ما باید ارتباط با خدا را در ایام سال بیشتر کنیم و تا می توانیم از راه عبودیت و بندگی و اطاعات اوامر الهی با پروردگار متعال انس بیشتری برقرار نماییم.

حجت الاسلام ادریس ذوالفقاری ادامه داد: هر چقدر به خدا نزدیکتر باشیم از آسییب های فردی و اجتماعی و اخلاقی در امان خواهیم ماند، اما اگر خدای نکرده کسی با خدا ارتباطش را قطع یا کم کند در زندگی به سختی می افتد و در تنگنا قرار می گیرد.

وی در بخش پایانی سخنان خود اظهارداشت: حالا که یک ماه تمرین بندگی داشته ایم و ارتباط را با خدا نزدیک تر و بیشتر کرده ایم، باید این روحیه را حفظ نماییم و قول و قرارهایی که در ماه رمضان در قالب دعا و نیایش با خدا بسته ایم را فراموش نکنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست