شناسه خبر: 3851

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=3851

عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت؛
نام خلیج‌فارس یادآور اقتدار و رشادت و حماسه‌آفرینی است
شیخ خلیل افرا: تمامیت ارضی کشورمان قابل تعرض و قابل معامله نیست و پاسخ به چنین نیتی همانند حماسه هشت سال دفاع مقدس، محکم و عبرت‌آمیز خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، نماز وحدت‌بخش جمعه این هفته جامعه اهل سنت شهر کنگان همچون هفته‌های گذشته به امامت شیخ خلیل افرا امام‌جمعه موقت، در مسجد جامع خلفای راشدین برگزار گردید.
خطیب جمعه در خطبه اول نماز فضایل استقبال از ماه مبارک رمضان مورد اشاره قرار داد و گفت: تمام عبادات الهی دارای یک سلسله مقدمات است، این مقدمات انسان را به روح معنوی اصل عبادت نزدیک می‌کند. هر چه عبادت عظیم‌تر باشد، مقدمات آن نیز عظیم‌تر است.
عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی تصریح کرد: بنابراین ماه مبارک رمضان که ماه نزول قرآن و ماه عبادت و ماهی است که شب قدر آن ارزش هزار ماه عبادت دارد و عید فطر آن افضل و بزرگ‌ترین اعیاد اسلامی است، بی‌شک ورود در این ماه باید با مقدمه و برنامه باشد.
خطیب جمعه یکی از این مقدمات ملموس را سباق ورود به ماه‌های رجب و شعبان دانست که ماه رمضان مکمل فضایل این دو ماه مذکور است.
افرا در ادامه سخنان به روز ملی خلیج‌فارس اشاره کرد و ضمن تبریک این روز بزرگ به ملت دلیر ایران اسلامی، نام خلیج‌فارس را یادآور اقتدار و رشادت و حماسه‌آفرین‌ها و شوکت و امید ایرانی‌ها دانست و گفت: روز ملی خلیج‌فارس میراث گران‌سنگ ایرانی‌های آزاد‌اندیش روزگار کهن است که برای ما به یادگار گذاشته‌اند تا همواره مایه فخر و مباهات ما و نسل‌های آینده باشد.
رئیس هیئت افتای اهل سنت استان بوشهر خلیج همیشه فارس را بخش ناگسستنی از هویت ملی و ایرانی دانست و ضمن هشدار به بدخواهان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گفت: تمامیت ارضی کشورمان قابل تعرض و قابل معامله نیست و پاسخ به چنین نیتی همانند حماسه هشت سال دفاع مقدس، محکم و عبرت‌آمیز خواهد بود.
وی در ادامه خطبه ضمن تبریک روز معلم به همه دل‌سوختگان عرصه علم و دانش، تجلیل از مقام رفیع و ارزشمند معلمان را موجب تکریم منزلت بلند علم و عمل آموزی دانست.
افرا ضمن پاسداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری، بزرگداشت مرتبت والای معلم و مقام رفیع معلمین را به‌عنوان میراث‌داران انبیاء الهی و اربابان معرفت واجب و باعث احترام به عرصه فرزانگی و دانائی دانست و گفت: ما معتقدیم رشد و بالندگی و اعتلای فرهنگ و اندیشه معیار شخصیت والا و عامل عروج انسان‌هاست.
ایشان در قسمتی از بیانات خود ضمن تبریک هفته عقیدتی سیاسی سپاه و بسیج، موفقیت روزافزون و مستمر این دو نهاد را مرهون توجه آنان به تعالیم و آموزه‌های فرهنگ غنی اسلام و مجاهدت‌های عالمان توانمند همچون استاد شهید مرتضی مطهری دانست و گفت: نام‌گذاری این هفته بدین نام بیانگر ضرورت تجلی و تبلور دائمی تفکر اسلامی و توجه به دیدگاه و افکار اساتیدی چون شهید مرتضی مطهری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست