شناسه خبر: 2713

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=2713

امام جمعه اهل سنت مسجد محمد رسول الله (ص) لوندویل آستارا :
نباید از فضایل ماه شعبان غافل شد
حجت الاسلام محمد بهاء الدین هاشمی در خطبه های نماز جمعه در مسجد محمد رسول الله (ص) کرده سرای لوندویل شهرستان آستارا با حمد و ستایش خداوند متعال و دعوت به تقوای الهی سخنان خود را آغاز کرد و با اشاره به فواید و فضایل ماه شعبان ، گفت : شعبان ماه شریف و بزرگی است که خداوند در آن نگاه ویژه ای به بندگان دارد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان حجت الاسلام محمد بهاء الدین هاشمی در خطبه های نماز جمعه در مسجد محمد رسول الله (ص) کرده سرای لوندویل شهرستان آستارا با حمد و ستایش خداوند متعال و دعوت به تقوای الهی سخنان خود را آغاز کرد و با اشاره به فواید و فضایل ماه شعبان ، گفت : شعبان ماه شریف و بزرگی است که خداوند در آن نگاه ویژه ای به بندگان دارد .

وی با اشاره به روایات در خصوص فضایل و فواید ماه شعبان ، افزود : در ماه شعبان همانند ماه رمضان خداوند نگاه ویژه ای به اعمال مومنان دارد و طبق روایات پیامبر اکرم (ص) در این ماه روزه می گرفت و این ماه را به ماه رمضان وصل مى‌کرد .

امام جمعه اهل سنت مسجد محمد رسول الله (ص) کرده سرای لوندویل با بیان اینکه یکی از مهمترین اعمالی که در روایات برای ایام ماه شعبان ذکر شده است روزه گرفتن در این ماه می باشد ، خاطر نشان کرد : روزه گرفتن در ماه شعبان از جمله اعمال پرفضیلت این ماه می باشد که می توان در همه روزها و یا تعدادی از ایام این ماه این عمل مستحب را انجام داد ، زیرا روزه در این ماه از اجر و ثواب زیادی برخوردار است و پاداش ویژه را خواهد داشت .

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت : ماه شعبان یکی از ماههایی است که از سوی علما و بزرگان دینی برای آن جایگاه بزرگ و پر فضیلتی در احادیث و روایات اسلامی بیان شده است و در آموزه های دینی آمده است که بهترین دعاها و ذکرها در این ماه استغفار از درگاه خداوند متعال است .

حجت الاسلام هاشمی در پایان سخنان خود بر فضیلت سلام و صلوات بر پیامبر اکرم (ص) در این ماه اشاره کرد و گفت : استغفار ، صدقه دادن ، کمک به نیازمندان و درود و سلام فرستادن بر رسول خدا (ص) در این ماه فضیلت فراوان دارد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست