امام جمعه موقت اهل سنت روستای زبّار از توابع عسلویه؛؛
نباید از قدر و قیمت نعمات و مواهب الهی غافل‌ بود
شیخ احمد ابراهیمی خطاب به جوانان: ارزش جوانی خود را بدانید و آگاه باشید که اگر این دوران به پایان برسد، دیگر قابل بازگشت نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، شیخ احمد ابراهیمی امام جمعه موقت اهل سنت روستای زبّار در خطبه های نماز جمعه این هفته خطاب به نمازگزاران با تأسی به کلام گهربار حضرت ختمی مرتبت(ص) گفت: پیش از آن که پنج چیز به تو روی آورد، پنج چیز را غنیمت بدان، جوانی را پیش از پیری، تندرستی را پیش از بیماری، توانگری را پیش از فقر، فراغت را پیش از گرفتاری و زندگی را پیش از مرگ.
وی در ادامه سخنان در شرح این حدیت متذکر شد: پیامبر اکرم(ص) در این حدیث از دو نعمت تندرستی و فراغت یاد می کند که بیشتر مردم از آن بهره‌مندند، اما قدر و ارزش آنها را نمی دانند و نسبت به آنها غافل هستند.
خطیب جمعه سلامتی را از نعمات ارزشمند در طول زندگانی برشمرد و گفت: یکی از نعمت های خدا که معمولاً قدر آن ناشناخته است، نعمت سلامتی است. انسان تا زمانی که دچار بیماری نشده، می تواند از لحظات عمر خویش استفاده ببرد.
شیخ احمدی باتوجه به ادامه فرمایش پیامبر اسلام عنوان کرد و گفت: پیامبر اکرم(صلی) پس از یادآوری و بیان اهمیّت نعمت تندرستی و فراغت به جوانان متذکر می شود و می فرماید که ارزش جوانی خود را بدانند و آگاه باشند که اگر این دوران به پایان برسد، دیگر قابل بازگشت نیست و بسیاری از توانایی‌های انسان با سپری شدن جوانی از دست می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست