شناسه خبر: 8396

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=8396

امام جمعه اهل سنت بندو از توابع عسلویه؛
نجات امت در تمسک به حبل‌الله است
شیخ جمعه عبداللهی با تشویق جوانان به انس با قرآن کریم و نماز، گفت: کلام‌الله فصل الخطاب امت و ریسمان الهی است، هرکس به آن چنگ بزند نجات خواهد یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، شیخ جمعه عبداللهی امام‌جمعه اهل سنت بندو در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن توصیه نمازگزاران به تقوای الهی و پرهیز از گناه و تمسک به قرآن کریم، گفت: در وصف کلام نورانی و هدایت‌بخش پروردگار متعال و قرآن عظیم‌الشان می‌توان گفت که قرآن در ماهی که نازل شد این ماه به برکت آن بین تمام ماه‌ها منزلت یافت و معروف شد و در شبی که نازل شد آن شب میان شب‌های سال به‌عنوان شب قدر ارزشمند شد.
وی با اشاره به‌قدر و منزلت نبی مکرم اسلام در میان انبیاء الهی عنوان کرد: با نزول قرآن بر قلب نازنین ختم رسل، پیامبر معظم اسلام بهترین پیامبران و خاتم‌الانبیاء برگزیده و معروف شد.
خطیب جمعه تصریح کرد: هنگامی‌که قرآن بر قلب محمد صلی‌الله علیه وسلم به دست جبرئیل نازل شد این فرشته به برکت قرآن بهترین فرشتگان شناخته شد. این مرتبت و شأن و مقام کلام آسمانی را می‌رساند و کسی که به آن توجه کند بهترین افراد ازنظر اخلاق معروف است و کسانی که به مردم قرآن می‌آموزند برترین و بهترین مردم هستند.
شیخ عبداللهی با تشویق جوانان به همنشینی و انس با قرآن کریم و نماز گفت: کلام‌الله فصل الخطاب امت و ریسمان الهی است، هرکس به آن چنگ بزند نجات خواهد یافت و رستگار خواهد شد.
امام‌جمعه اهل سنت بندو تدبر و تعمق در این کتاب آسمانی را موجب تعالی و رشد و تربیت روح انسان و جامعه بیان کرد و گفت: اگر هدف و آرزوی ما جامعه سالم هست و اگر به دنبال این هستیم که اخلاق و انسانیت در جامعه حاکم شود باید به این کتاب نورانی متمسک شویم و به دستورات آن عمل کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست