شناسه خبر: 57834

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=57834

امروز
نخستین شهید جهادگر حوزه سلامت کردستان تقدیم جامعه شد
محمد یاراحمدی از پرسنل پرتلاش بیمارستان امام خمینی (ره) سقز، به عنوان اولین شهید مدافع سلامت کردستان در راه خدمت در عرصه بهداشت و درمان برای بهبود وضعیت سلامت جامعه و درمان بیماران کرونایی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، محمد یاراحمدی از پرسنل پرتلاش بیمارستان امام خمینی (ره) سقز ، به عنوان اولین شهید مدافع سلامت کردستان در راه خدمت در عرصه بهداشت و درمان برای بهبود وضعیت سلامت جامعه و درمان بیماران کرونایی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

شهید یاراحمدی اولین شهید مدافع سلامت کردستان از پرسنل فداکار بیمارستان امام خمینی (ره) سقز بود که در راه خدمت به بیماران کرونایی آسمانی شد؛ این شهید گرانقدر ساعت ۱:۱۵ بامداد امروز به علت نارسایی شدید تنفسی ناشی از بیماری کرونا به خیل شهدای مدافع سلامت پیوست.

وی امروز با حضور چند تن از پرسنل تلاش‌گر درمان تشییع شد و طبق پروتکل ستاد مقابله با شیوع ویروس کرونا به خاک سپرده شد.

به همین مناسبت رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان به مناسبت شهادت محمد یاراحمدی اولین شهید مدافع سلامت استان، پیام تسلیتی صادر کرد

متن پیام تسلیت دکتر فرزین رضاعی بدین شرح است: خبر شهادت  نخستین شهید سلامت دانشگاه استان کردستان، همکار فرهیخته و جوان با آتیه و متعهد، شهید فداکار، محمد یاراحمدی شاغل در بیمارستان امام خمینی(ره) سقز که متاسفانه موجب تاثر و تالم شدید قلبی بنده و سایر همکاران حوزه سلامت گردید، این واقعه به همه ما آموخت که کسانی که عهد خود را با خدایشان محکم بسته اند در راه نجات جان بیماران از هیچ کوششی فروگذار نکرده و همواره آماده جانفشانی هستند.

عروج همکار عزیز و گرانقدرمان، شهید محمد یاراحمدی که در جبهه نبرد بی امان با کروناویروس تا آخرین نفس ایستاد و جنگید، برای ما دانشگاهیان علوم پزشکی کردستان بسیار سخت و جانکاه است اما یاد و خاطره تلاش های صادقانه و شبانه روزی او در کنار سایر مدافعان سلامت استان مخصوصا در نجات جان بیماران کرونایی، همواره در یادها باقی خواهد ماند.

اینجانب با قلبی سرشار از اندوه، شهادت این مدافع سلامت را به خانواده داغدار وی، جامعه بزرگ دانشگاه علوم پزشکی کردستان، مردم شریف استان و تمامی کارکنان حوزه سلامت کشور، تسلیت عرض نموده و برای آن شهید علو درجات و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان محترم صبر و شکیبایی مسألت دارم.

فرماندار ویژه سقز نیز در پیامی، درگذشت کادر فداکار بیمارستان امام خمینی (ره) سقز، محمد یار احمدی اولین شهید راه سلامت این شهرستان را تسلیت گفت.

در پیام کامیل کریمیان آمده است: درگذشت این شهروند و کادر فداکار و رهرو سلامت در آستانه روز سلامت و روز جهانی بهداشت، نشان دهنده آن است که مجموعه بهداشت و درمان و جامعه پزشکی، پرستاری و کادر درمانی در بیمارستان ها در جریان مبارزه با گسترش ویروس کرونا در خط مقدم خدمات رسانی به مردم حضوری مستمر داشته و آنان آسیب پذیرترین افراد در برابر این ویروس خطرناک هستند.

وی افزود: اینجانب ضمن ابراز همدردی با خانواده آن مرحوم و جامعه پرستاری و نظام پزشکی، مصیبت وارده را تسلیت می گویم و از درگاه ایزدمنان سلامتی و بهروزی همه نیروهای خدوم این حوزه را از خداوندگار خواستارم، بی‌تردید خدمات و نام نیک وی همواره در خاطر مردم قدرشناس شهرستان سقز باقی خواهد ماند.

کریمیان به مردم توصیه کرد، سلامت جامعه در این بُرهه در گرو رعایت اصول بهداشتی، توجه به توصیه های پزشکی، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و هوشمند و تا حد امکان در خانه ماندن است تا هر روز شاهد مرگ عزیزانمان نباشیم به امید خدا در کنار هم و با همکاری یکدیگر بر مشکلات فائق خواهیم آمد و کرونا را شکست می دهیم.

فهرست