نخستین همایش نکوداشت شهید ماموستا شیخ‌الاسلام در کردستان برگزار می‌شود
رئیس حوزه هنری کردستان گفت: نخستین همایش نکوداشت شهید ماموستا شیخ‌الاسلام همزمان با هفته وحدت در کردستان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از  کردستان، امین مرادی در نشست شورای راهبردی همایش ملی نکوداشت شیخ شهید ماموستا شیخ‌الاسلام در سنندج، با اشاره به برنامه‌های حوزه هنری کردستان در زمینه ادبیات پایداری اظهار کرد: حوزه هنری در زمینه ادبیات پایداری برنامه‌محوری خود را بر پایه شب خاطره و همچنین ثبت و ضبط ایثارگری شهدا در دفاع مقدس قرار داده است.

وی خاطرنشان کرد: در همین راستا تا کنون ۱۵ مورد شب خاطره شهدای استان از جمله شهید ورمقانی، شهید رحمان و غیره را برگزار کرده‌ایم و تا پایان سال نیز چندین برنامه دیگر نیز در دستور کار قرار دارد.

رئیس حوزه هنری کردستان گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته نخستین همایش نکوداشت شهید حاج ماموستا محمد شیخ الاسلام  بیستم آبان ماه امسال همزمان با ایام هفته وحدت  در سالن نور اداره کل تبلیغات اسلامی کردستان برگزار می‌شود.

مرادی تصریح کرد: همایش نکوداشت ماموستا محمد شیخ‌الاسلام و به تعبیر رهبری، شهید مظلوم کردستان با هدف بررسی آثار، دیدگاه‌ها، شخصیت و زندگی این شهید برگزار می‌شود.

وی اذعان داشت: نخستین همایش نکوداشت شیخ شهید شیخ‌الاسلام آغاز راهی است که با استفاده از زبان هنر تولید محتواهای ارزشی در این حوزه انجام شود.

وی با بیان اینکه معرفی جایگاه و شخصیت شهید حاج ماموستا محمد شیخ السلام در جهان اسلام، و تلاش برای تحکیم پایه‌های وحدت و همدلی در کشور از مهم‌ترین اهداف برگزاری این همایش است، گفت: بررسی ظرفیت‌های فرهنگی و دینی منطقه در راستای نیل به هدف متعالی تمدن سازی انقلاب اسلامی، الگوسازی در بین نسل جوان و بررسی روش، سیره و نقش شهید ماموستا شیخ‌الاسلام در ترویج اندیشه‌های تقریبی از دیگر اهداف نخستین همایش نکوداشت شهید ماموستا شیخ‌الاسلام است.

به گفته این مقام مسوول، فرخوان مقالات از ۱۵ تیر ماه جاری اعلام اعلام شده و محققان چکیده مقالات خود را باید تا ۱۵ شهریور ماه و اصل آثار را تا اول آبان ماه سال‌جاری به دبیرخانه این همایش ارسال کنند.

مرادی با تاکید براینکه آثار شکل گرفته در این همایش بر پایه زبان هنر و متناسب با شرایط روز تولید محتوا عرضه می‌شود، گفت: همواره کتاب‌هایی که در مورد خاطرات دفاع مقدس نوشته می‌شوند فراتر از آثار هنری صرف است به همین خاطر با همین رویکرد ارزشی همایش پیش می‌رود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست