امام جمعه اهل سنت شهرستان بیجار
نشستن پای میز مذاکره با آمریکا از اول اشتباه بود/آمریکا غیرقابل اعتماد است
امام جمعه اهل سنت شهرستان بیجار گفت: نشستن پای میز مذاکره با آمریکا از اول اشتباه بود.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان،ماموستا لقمان محمدیان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع این شهر به فضیلت روزه در ماه مبارک رمضان پرداخت و اظهار کرد: خداوند بعد از اینکه انسان را در زمین خلیفه قرار داد و برای رسیدن به کمالات بعد از پذیرش کلمه توحید و رسالت پیامبران جایگاه و آداب خاصی برای او قرار داده است تا به وسیله شناخت از احکام الهی مسیر حق و سعادت را طی کند.
وی تصریح کرد: نماز و زکات و حج و سایر احکام از مجموعه عبادات‌هایی است که انسان به وسیله فراگیری و انجام دادن آنها دل و جان خود را جلا و روشنی می‌بخشد که مهم‌ترین آنها روزه ماه رمضان است.
وی افزود: پیامبر اسلام در طول ۱۳ سال در مکه مکرمه فقط برای کلمه توحید و شهادتین تلاش نمودند تا به وسیله ایمان به این دو اصل بتواند ایمان به خدا و روز آخرت را در دل انسان‌ها نهادینه کند و احکام دیگر مانند نماز در شب معراج به عنوان هدیه به پیامبر و امتش از جانب خداوند فرض شده است.
امام جمعه اهل سنت شهرستان بیجار با بیان اینکه زکات در سال دوم هجری و حج در سال نهم هجری بر مسلمانان واجب شده است، گفت: فریضه روزه در ماه رمضان به طور کامل و جامع بر مسلمانان واجب شده است.
وی عنوان کرد: خداوند در قرآن در این باره می‌فرماید ای کسانی که بر خدا و پیامبر ایمان آورده‌اید روزه ماه رمضان بر شما واجب شده است همانطور که بر امت‌های گذشته واجب شده بود شاید به وسیله این فریضه تقوای الهی را رعایت کنید.
وی تصریح کرد: پس اگر هر انسانی خواهان تزکیه نفس و رستگاری و سعادت است روزه ماه رمضان بر او واجب شده است.
وی با بیان اینکه به راستی روزه بر امت‌های دیگر به گونه های مختلف فرض شده است، گفت: پیامبر اسلام قبل از مبعوث شدن در ماه‌های قمری به پیروی از حضرت ابراهیم و دین حنیف روزه گرفته است.
امام جمعه اهل سنت شهرستان بیجار عنوان کرد: وجه تمایز همه عبادت‌ها با روزه در این است که در آنها احتمال ریا و تظاهر وجود دارد ولی در روزه نیست چون روزه پرهیز از خوردن و آشامیدن و آنچه آن را باطل می‌کند و برای رضایت خداست.
وی افزود: در حدیث قدسی خداوند فرموده است آدمی هر کاری کند برای خود اوست مگر روزه که از آن من است و خودم جزایش را می‌دهم زیرا که روزه‌دار خوردن و آشامیدن و لذت را به خاطر من کنار می‌گذارد.
وی تصریح کرد: روزه سپری است در برابر کفر و طغیان و سرکشی و زیاده روی نفس و به راستی روزه تسلیم بودن در برابر خدا است.
وی عنوان کرد: در روایت است که پیامبر فرموده اگر کسی به فرد روزه‌دار حرف بد و دشنام دهد و در جوابش بگوید من روزه هستم و این نوعی دعوت به سوی هدایت و سعادت است و در روزه اخلاص، اتحاد و همبستگی و صبر وجود دارد.
وی در ادامه افزود: در روایتی از پیامبر اکرم نقل شده است، که آن حضرت فرمودند«در بهشت دری به نام ریان وجود دارد که فقط روزه داران وارد آن می‌شوند و این امتیاز والای روزه داران در قیامت است.
وی تصریح کرد: براساس آنچه دانشمندان عنوان کرده‌‌اند روزه‌داری ساخت و سازهای فیزیکی و بیماری‌های درونی را در وجود انسان کنترل می‌کند و بدن را در برابر سرطان محفوظ می‌کند.
وی اذعان داشت: با روزه گرفتن انسان به توانایی و اراده و تمرین اخلاص و تعاون و همکاری در جامعه دست می‌یابد.
وی در ادامه به مهم‌ترین رویدادهایی که در ماه رمضان روی داده است اشاره کرد و گفت: فتح مکه که عزت و سربلندی اسلام را بیان می‌کند و جنگ بدر که پیروزی مسلمانان اتفاق افتاده در این ماه بوده است.
به گفته امام جمعه اهل سنت شهرستان بیجار ، ماه رمضان ماه نزول قرآن است و در این ماه شب‌های قدر که عبادت در آن از هزار ماه بیشتر است قرار گرفته است.
وی افزود: پیامبر مکرم اسلام می‌فرمایند«هر کس ماه رمضان را با ایمان و اخلاص روزه بگیرد، خداوند گناهان و خطا های صغیره او را می‌بخشد و مورد رحمت و برکت الهی قرار می‌گیرد.
امام جمعه محترم در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به حملات اسرائیل و صهیونیسم به غزه اذعان داشت: مسلمانان فلسطین سال‌هاست مظلوم واقع شده‌اند و امیدواریم دلاورانی مانند صلاح الدین ایوبی پیدا شده و آنها را نجات دهند.
وی با انتقاد از سازمان‌های مدافع حقوق بشر که در برابر این همه ظلم به مسلمانان فلسطین سکوت کرده و از یهودیان حمایت می‌کنند گفت: امیدواریم خداوند مسلمانان جهان را نصرت و یاری دهد تا به عزت و سربلندی و پیروزی برسند.
امام جمعه اهل سنت شهرستان بیجار در ادامه از موضع‌گیری مسوولان نظام در رابطه با کشورهای اروپایی و قضیه برجام تشکر کرد و گفت: اگر از اول سر میز مذاکره نمی‌نشستند بهتر بود همانطور که مقام معظم رهبری بارها تاکید فرموده‌اند نباید هیچ وقت به آمریکایی‌ها اعتماد کرد، آمریکا غیرقابل اعتماد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست