به مناسبت عید سعید قربان:
نشست ائمه جماعات اهل سنت بجنورد در دفتر امور اهل سنت استان برگزار گردید
همزمان با فرارسیدن عید سعید قربان و رعایت نمودن پروتکل های بهداشتی جهت پیشگیری از بیماری کرونا نشست ائمه جماعت اهل سنت بجنورد با حضور مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه شعبه خراسان شمالی و نماینده اداره کل تبیلغات اسلامی استان برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از خراسان، حجت الاسلام و المسلمین مجید جابری؛ مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شعبه خراسان شمالی مورخ ۷/۵/۹۹ ضمن تبریک فرارسیدن عید سعید قربان و لزوم رعایت نمودن پروتکل های بهداشتی در ذبح قربانی جهت پیشگیری از شیوع بیماری کووید ۱۹ اظهار داشت: همانطوری که شما علمای عزیز مستحضر هستید، بیماری کرونا سبک زندگی بسیاری از ما را تغییر داد و باعث تعطیلی حج و نماز های جمعه و خیلی دیگر از اجتماعات در مکان های مذهبی گردید.

حجت الاسلام و المسلمین جابری بیان داشت: عید سعید قربان یکی از اعیاد اصلی تمامی مسلمین جهان است و امسال با توجه به وجود بیماری کرونا، دستورالعمل هایی از سوی ستاد ملی کرونا در استان ابلاغ گردیده که وظیفه شما ائمه جماعات است که این دستورات بهداشتی را جهت ذبح قربانی به نمازگزاران بیان کنید تا ما شاهد عدم گسترش شیوع این ویروس جهانی در خراسان شمالی به خصوص شهرستان بجنورد باشیم.

وی خاطرنشان کرد: همانطور که دوستان از شبکه های استانی و رسانه ها تاکنون مطلع شده اند، وضعیت شهرستان بجنورد قرمز می باشد و بنا بر تصمیمات گرفته شده در ستاد استانی مبارزه با کرونا، ما در روز جمعه و در روز عید سعید قربان در شهرهایی که وضعیت آنها قرمز می باشد، نماز عید قربان و نماز جمعه نخواهیم داشت.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان ضمن تأکید بر ضرورت عمل کردن به پروتکل های بهداشتی در ذبح قربانی اضافه کرد: علمای عزیز توجه داشته باشند که حسب تصمیمات اتخاذ گردیده در ستاد استانی کرونا، جهت پیشگیری از شیوع کرونا برای ذبح دام اگر به کشتارگاه مراجعه شود، موثرتر خواهد بود و شما ائمه جماعات اهل سنت می توانید به نمازگزاران اطلاع رسانی نمایید که ذبح دام خود را به کشتارگاهها برده و در آن مکان ذبح نمایند و از تجمعات و برگزاری سایر مراسمات در عید سعید قربان بپرهیزند.

حجت اسلام و المسلمین مهدوی کارشناس اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی نیز ضمن دعوت علمای اهل سنت به رزمایش مواسات و همدلی افزود: عید سعید قربان فرصت مغتنمی برای اجرای گام دوم طرح مواسات و همدلی می باشد که شما علمای اهل سنت باید در این راستا اطلاع رسانی نمایید.

وی خاطرنشان کرد: همانطوری که مقام معظم رهبری فرمودند؛ باید نگاه و توجه به نیازمندان جامعه در اولویت کارهای اساسی ما باشد و ما در ماه مبارک رمضان شاهد اقدامات جهادی از سوی ملت ایران به خصوص جامعه اهل سنت بودیم و در استان خراسان شمالی هم هستند نیازمندانی که از ما انتظار دارند تا با کمک های خیرخواهانه در جهت رفع مشکلات آنها قدم برداریم.

کارشناس اداره کل تبلیغات اسلامی استان تصریح کرد: شما عزیزان اهل سنت می توانید با شناسایی نیازمندان و کمک نمودن به فقراء در رزمایش مواسات و همدلی در عید سعید قربان اقدامات مثمر ثمری را داشته باشید و در این راستا از ظرفیت طلاب و دیگر روحانیون برای کمک به مستمندان استفاده کنید و رضایت خداوند را جلب نمایید.

در  پایان این نشست، ائمه جماعات مساجد اهل سنت بجنورد نیز ضمن تأکید بر رعایت نمودن پروتکل های بهداشتی در عید سعید قربان از اطلاع رسانی نمودن خود به مردم جهت عدم برگزاری نماز عیدقربان و نمازجمعه و مراجعه به کشتارگاه جهت ذبح دام خبر دادند.

فهرست