شناسه خبر: 3661

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=3661

نشست اعضای ستاد استهلال استان بوشهر با امام‌جمعه بوشهر
اعضای ستاد استهلال استان بوشهر با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه بوشهر دیدار کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، اعضای ستاد استهلال استان بوشهر با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه بوشهر دیدار کردند.
در این دیدار ابتدا حجت‌الاسلام‌والمسلمین بهمنیاری مسئول دفتر شورای سیاست‌گذاری استان گزارشی از عملکرد ستاد استهلال ارائه کرد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین غریبی معاون فرهنگی دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر نیز گزارش کوتاهی از عملکرد کارگاه‌های استهلال در سال‌های گذشته را ارائه کرد.
وی با بیان اینکه جامعه اهل سنت استان بوشهر حضور چشمگیری در کارگاه‌ها دارند، گفت: با همکاری دفتر گروه رصدی شهید علی کمالی (شهید اهل سنت کنگان) تشکیل گردیده که نزدیک به ۲ سال است با گروه‌های رصدی استان همکاری می‌کند.
وی همچنین از حضور ائمه جمعه اهل سنت در کارگاه عملی در منطقه هفت چاه به همراه استاد دلاوری خبر داد.
در ادامه این نشست آیت‌الله صفایی بوشهری ضمن ابراز خرسندی از تشکیل این دیدار در خصوص اهمیت رصد ماه رمضان مطالبی را ارائه نمود.
وی دانش نجوم را یک دانش تجربی عنوان کرد و افزود: دانش نجوم یک دانش تجربی است که دارای دو ویژگی است که یکی علم و تحصیلات و دیگری تجربه است.
آیت‌الله صفایی بوشهری مشتاقان علم نجوم در استان را بسیار زیاد توصیف کرد و گفت: در استان بوشهر مشتاقان علم نجوم بسیار زیادند که به‌شدت علاقه‌مند هستند و خواستار تدریس دروس نجوم در دانشگاه می‌باشند.
امام‌جمعه بوشهر توسعه زیرساخت‌ها و تجهیزات مدرن در علم نجوم را بسیار مؤثر دانسته و خواستار سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این زمینه شد.
آیت‌الله صفایی بوشهری تصریح کرد: یکی از نکات برجسته استهلال همراهی علمای اهل سنت با گروه‌های رصدی است که در این چند سال این همراهی به‌صورت شایسته‌ای انجام‌ گرفته است و ان‌شاءالله در سال جاری نیز این همراهی و همدلی در انجام رصد هلال ماه رمضان ادامه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست