شناسه خبر: 11226

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=11226

نشست تبیین و ایده پردازی بیانیه گام دوم انقلاب برگزار شد
نشست تببین و ایده پردازی بیانیه گام دوم انقلاب ویژه فرهیختگان حوزوی و دانشگاهی اهل سنت، در محل دبیرخانه شورای نمایندگی ولی فقیه در مناطق قومی، برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، در ابتدای این مراسم که با تلاوتی آیاتی از قرآن آغاز شد، کلیپی با موضوع گام اول انقلاب اسلامی پخش شد و سپس دبیر شورا طی سخنانی به تشریح اهداف نشست و تبیین ضرورت های گام دوم و نقش علما در ترویج این گام پرداخت.

در ادامه حجت الاسلام سید مهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه به تبیین کلیات بیانیه گام دوم انقلاب پرداخت و اظهار داشت: انقلاب اسلامی توسط امام خمینی (ره) و این امت شکل گرفت؛ ما باید بدانیم که انقلاب اسلامی ایران، امام (ره) و اندیشه نظام سیاسی ایشان با جهان چه کرده است.

خاموشی در ادامه با تأکید بر اینکه باید پیرامون فرمان و امر رهبر حساس باشیم، تصریح کرد: مقام معظم رهبری نامه ای در زمینه حقانیت اسلام به جوانان اروپایی نوشتند؛ در ابتدا ما باور نمی‌کردیم که این نامه در دنیا اینقدر نتیجه‌ بخش باشد؛ اما شاهد هستیم علی‌رغم اسلام هراسی که غربی‌ها راه انداخته‌اند، جوانان این نامه را می‌خوانند و می‌فهمند که اسلام واقعی چیست.

وی با اشاره به صدور بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی توسط مقام معظم رهبری، گفت: چهار نکته در این بیانیه وجود دارد که بسیار حائز اهمیت است، از جمله جمع‌بندی دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی، رمزگشایی از نقاط تأکید شده گفتمان انقلاب اسلامی، توجه به نیروهای جوان به‌ عنوان سرمایه‌های اجتماعی خلاق و تدوین راهبردهای محوری آینده.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه افزود:انقلاب اسلامی با شعار انبیا؛ یعنی «أن اعبدوا الله واجتنبوا الطاغوت» به وجود آمد و هر کسی بخواهد این شعار و این شاخه اصلی را از بین ببرد، انقلاب اسلامی را از مسیر اصلی خود خارج کرده است.

خاموشی با تأکید بر اینکه استکبارستیزی باید جز محوری‌ترین مباحث انقلاب اسلامی باشد، به راهبردهای حاکم در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: هیچ کشوری عزت را از بیرون کسب نکرده است. مقام معظم رهبری اقتصاد درون‌زا را برای برون‌رفت از مشکلات فعلی مطرح می‌کنند؛ بنابراین اگر می‌خواهیم از اقتصاد تک‌محصولی خارج شویم، موازنه منفی صادرات و واردات حل شود، ارزبری نداشته و ارزآوری داشته باشیم، باید خودمان دست‌ به ‌کار شویم، اقتصاد درون‌زا داشته باشیم و تولید علم کنیم.

وی افزود: دشمن برنامه ریزی دارد که انقلاب اسلامی را نابود سازد و ما باید در مقابل دشمن و طاغوت به پا خیزیم؛ امروزه واژه ای بنام تحریم وجود دارد که واژه ای نام آشناست و  از اوایل انقلاب،جمهوری اسلامی ایران با آن دست و پنجه نرم کرده است؛ در تاریخ انقلاب خود هیچ زمانی نبوده که قیمت نفتمان به روز خریداری شود، این مشکلات همیشه با ما همراه بوده است.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در ادامه با تأکید بر اهمیت حرکت به سمت آینده مطلوب در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به پیشرفت‌های علمی در کشور اشاره کرد و گفت: ما مطلقاً زمان فرصت سوزی نداریم. فکر نکنید که دشمن محاصره‌اش را تنگ‌تر نمی‌کند، اما اگر ما قدرتمند ظاهر شویم دشمن عقب خواهد نشست.

خاموشی به تبیین اهمیت توصیه به علم و پژوهش در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی پرداخت و اظهار کرد: راهی جز این نداریم که تمام علوم را خودمان تولید کنیم. ما نباید در تولید علم وامدار غرب باشیم؛ حوزه علمیه ما باید تولید علم کند؛ در علوم تجربی و علوم ریاضی باید تولید علم کنیم.

وی در بخشی از این نشست با اشاره به قدردانی جنبش حماس از حمایتهای ایران گفت: تأکید مقام معظم رهبری همواره بر حمایت از مردم مظلوم غزه است و تمامی فعالیت های تقریبی که از طرف ایران صورت می گیرد، نشان از اتحاد و وحدت وهمدلی بین مسلمین است.

خاموشی با بیان اینکه شیعه و سنی مسلمان و غیر مسلمان و آزادی خواهان جهان مخالف استبداد و استکبار هستند، گفت: تقاضای ما از اهل تسنن این است که در جریاهای تقریبی و  حرکات جهادی پیشه گیرند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست