.
نشست دادگستری گلستان با روحانیون شیعه و سنی استان
نشست علمای شیعه و سنی گلستان با رئیس دادگستری استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور در این نشست گفت: در شرایط فعلی با این هجمه سنگین فرهنگی که دشمن باور و اعتقادات مردم جامعه را نشانه گرفته مهم ترین نیاز، آگاهی مردم نسبت به مسائل پیرامون خود است.

حجت الاسلام و المسلمین خیرخواه با بیان اینکه انبیاء آمدند تا دست بشریت را گرفته و در اجرای عدل و قسط نقش داشته باشد، افزود: نقش دیگر پیامبران برپایی حکومت اسلامی بود تا اوامر و نواهی الهی در جامعه اجرا شود.
وی با اشاره به اینکه، در قرآن کریم آیات متعددی در خصوص اهداف بعثت پیامبران ذکر شده که یکی عبادت و بندگی است، تصریح نمود: اولین ندایی که به گوش بشریت رسید دعوت به اجتماع بوده و این امر نیازمند قوانین و مقررات است.
رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور اظهار نمود: به دلیل ضعف ایمان تجاوز به حق و حقوق دیگران در جامعه رو به گسترش است و روحانیت این آمادگی را دارد که به دستگاه قضا در این زمینه کمک کند.
حجت الاسلام و المسلمین خیرخواه با اشاره به اینکه علت اساسی مشکلات در جامعه ضعف ایمان و عدم آگاهی مردم نسبت به قوانین است، اضافه کرد: در گذشته انبیاء زمینه هدایت مردم را فراهم می کردند و امروزه این وظیفه بر عهده روحانیون و علما گذاشته شده است.

رئیس کل دادگستری گلستان نیز در این نشست گفت: امروزه آسیب های اجتماعی بسیاری جوانان و جامعه را تهدید می کند که ریشه بسیاری از آنها در مسائل فرهنگی نهفته است.
هادی هاشمیان با اشاره اینکه سالانه چهار هزار پرونده وارد دستگاه قضایی گلستان می شود، گفت: اینها اثرات آسیب های اجتماعی است که در جامعه وجود دارد و نیازمند مساعدت روحانیون در این امر هستیم.
وی با اشاره به اینکه، تعداد پرونده های خوردن مال مردم روز به روز در حال افزایش است، تصریح نمود: از علما و روحانیون می خواهیم تا در خطبه های نماز جمعه و سخنرانی های نماز جماعت بیشتر به این مسأله بپردازند.
هادی هاشمیان افزود: رتبه یک پرونده های حقوقی گلستان مطالبه طلب و رتبه یک پرونده های کیفری سرقت تعزیری است و هر دوی اینها در زمینه خوردن مال غیر است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان نیز در این نشست گفت: اگر روحانیون در مسائل فرهنگی ورود کنند کاهش زندانی و جرائم را شاهد خواهیم بود.
حجت الاسلام نورالله ولی نژاد افزود: برای از بین بردن آسیب های اجتماعی نیازمند فرهنگ سازی هستیم و این امر توسط سردمداران فرهنگ یعنی روحانیون و علما باید صورت گیرد.
وی گفت: اگر مهربانی، گذشت، دلسوزی و فداکاری وجود داشت که زندان های ما پر نبود و باید کاری کرد تا به جای اینکه زندان ما پر شود مساجد و اماکن مذهبی ما مملو از جمعیت باشد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان با اشاره به اینکه در بیانیه گام دوم هم توصیه جدی به معنویت و اخلاق شده است، اضافه کرد: همیشه قبل از برخورد باید فرهنگ سازی صورت بگیرد و علما، نویسندگان، اصحاب رسانه، اهالی دانشگاه و غیره فرهنگ ساز هستند.

دادستان عمومی و مرکز گلستان نیز در این نشست گفت: کارهای فرهنگی زیادی برای برخورد با آسیب های اجتماعی لازم است، بنابراین ما با همکاری بسیج و سایر گروه ها جلساتی را برگزار کردیم تا در زمینه امر به معروف و نهی از منکر وارد عمل شوند.
سیدرضا سیدحسینی در ادامه سخنان خود از افزایش گشت های محله محور با همکاری بسیج خبرداد و افزود: جزو اولین استان ها بودیم که در زمینه سگ گردانی ورود کرده و آن را که منافی بهداشت عمومی است ممنوع اعلام کردیم.
وی در خصوص سیل گلستان نیز افزود: در زمان وقوع سیل نمی خواستیم بر بحران بیفزاییم بنابراین تنها نقش نظارتی خود را ایفا می کردیم.
وی گفت: اگر در سیل دوم دادستانی ورود پیدا نمی کرد ممکن بود حجم خسارات بالاتر باشد و اقدام ما باعث شد تا مدیران سریع تر پای کار بیایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست