نشست عمومی آشنایی و تبیین معارف انقلاب با محوریت گام دوم در ششمین اردوی فرهنگی راه رضوان مشهد
نشست عمومی آشنایی و تبیین معارف انقلاب با محوریت گام دوم در ششمین اردوی فرهنگی و زیارتی راه رضوان مشهد با حضور ائمه جمعه و روحانیون کشور و استان بوشهر برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، نشست عمومی آشنایی و تبیین معارف انقلاب با محوریت گام دوم در ششمین اردوی فرهنگی و زیارتی راه رضوان مشهد با حضور ائمه جمعه و روحانیون کشور و استان بوشهر برگزار شد.
مولوی علیرضا یعقوبی امام‌جمعه تایباد در این نشست به اهمیت تقویت توانمندی و قدرت نظام انقلاب اسلامی اشاره کرد و نقش آن در دگرگونی رویکرد استکبار را مورد بیان قرار داد و گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی تقابل استکبار و اسلام چهره و رنگ دیگری گرفت و معادله دوقطبی جهان با ظهور انقلاب به هم ریخت.
وی ایران را قطب دیگر قدرت جهان امروز  دانست و گفت: امام بعد از انقلاب به‌صراحت اعلام کرد که قطب سوم قدرت جهانی اسلام است.
مولوی با استناد به تحلیل برخی از تحلیل‌گران و سیاسیون غربی بیان کرد: به اذعان مفسرین سیاسی غرب، جمهوری اسلامی ایران، نه‌تنها قدرت برتر منطقه است، بلکه ترازوی قدرت جهان را با تأثیر بر افکار ملت‌ها به نفع خود تغییر داده است.
در ادامه حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر زمانی معاون سیاسی حوزه‌های علمیه در آغاز سخنان با اشاره به اینکه به تفاسیر قرآن مراجعه کنیم و در سخنرانی‌ها از رهنمودهای قرآن و کلام نورانی خداوند بهره ببریم، گفت: قرآن تنها نسخه شفابخش جهان بشریت است. اسلام دومین دین از حیث کثرت جمعیت است، اما مسیحیان که اولین دین از لحاظ جمعیتی به‌شمار می‌‌روند از نسخه شفابخش الهی بی‌نصیب و محروم هستند.
وی باتوجه به‌عنوان نشست در اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری گفت: بیانیه گام دوم ترسیم نقشه راه چهل سال دوم انقلاب و آینده انقلاب و نظام اسلامی در جهان است.
دکتر زمانی ضمن توصیه به مطالعه زندگی‌نامه رهبر انقلاب گفت: مطالعه ابعاد شخصیتی و زندگی سیاسی شخص مقام معظم رهبری لازمه شناخت بیانیه گام دوم است.
استاد حوزه و دانشگاه ضمن تشریح دوره‌های مختلف بذرپاشی و رشد و قدرت و توانمندی انقلاب اظهار کرد: نظام در چهل‌سالگی به‌شدت توانمندی رسیده و به چنان قدرتی دست یافته است که می‌تواند در برابر استکبار محکم بایستد و به هرگونه تجاوز پنهان و آشکار آنها پاسخ قدرتمندانه بدهد.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران موفق‌ترین انقلاب در صد سال معاصر است، اضافه کرد: بعضی از انقلاب‌ها ازجمله نهضت جنگل و قیام شهید نواب صفوی به تشکیل حکومت نینجامید و یا نهضت مشروطه مشروعه با کودتا منحل شد و به سرانجام نرسید. اما امام علیرغم مشکلات مختلف از ناحیه دشمنان، محکم پای انقلاب و آرمان‌های ترسیم شده ایستاد و آن را به نتیجه رسانید.
وی در پایان سخنانش به رسالت‌های مهم روحانیت در برابر بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و گفت: تبیین دستاورد‌های چهل‌ساله ایران بعد از انقلاب از وظایف روحانیون و علما است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین زمانی تقویت معنویت و اخلاق در جامعه و ترویج فرهنگ وحدت و اخوت را از دیگر رسالت‌های مهم علمای اسلام بیان کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست