نشست هم اندیشی علما و روحانیون شیعه و سنی در شهرستان تالش برگزار شد
نشست هم اندیشی علما و روحانیون شیعه و سنی تالش در مدرسه علوم دینی اهل سنت محمدیه این شهرستان با حضور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گیلان، مدیر شعبه نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت گیلان و سایر مسئولان و علمای شیعه و سنی شهرستان تالش برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان؛ نشست هم اندیشی علما و روحانیون شیعه و سنی تالش در مدرسه علوم دینی اهل سنت محمدیه این شهرستان با حضور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گیلان، مدیر شعبه نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت گیلان و سایر مسئولان و علمای شیعه و سنی شهرستان تالش برگزار شد.

حجت الاسلام مهدوی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان گیلان در این نشست تمسک به احکام الهی و آموزه های قرآن کریم را از ارکان اصلی تقویت وحدت دانست و گفت : اسلام ستیزان جهان تلاش می کنند با تفرقه و شبهه افکنی بین دو مذهب تشیع و تسنن به اهداف شومشان دست یابند، اما دوراندیشی رهبر معظم انقلاب و بصیرت مردم موجب شده است که معادلات آنان یکی پس از دیگری برهم بخورد.

وی با تاکید بر اینکه امام خمینی(ره) منادی وحدت در جهان اسلام بوده و ما باید ادامه دهنده راه ایشان باشیم، خاطر نشان کرد: امام خمینی(ه) بر مسلمین جهان عزت بخشید و با انقلاب عظیمی که راه انداخت همه امت اسلام را به وحدت اسلامی دعوت کرد.

حجت الاسلام عزت شیخ مدیر مدرسه علوم دینی اهل سنت محمدیه تالش در بخش دیگری از این مراسم ضمن خیر مقدم به حاضران، دور اندیشی و  ساده زیستی را از مهمترین ویژه گی های امام راحل دانست و گفت: خصیصه های امام (ره) موجب شده است پس از سی سال یاد و خاطر ایشان از دل مسلمانان نرود .

وی در ادامه با بیان تاریخچه ای کوتاه از تاسیس مدرسه محمدیه، بر لزوم مرمت و بازسازی این مدرسه اشاره کرد، اظهار داشت: کمبود امکانات و وجود نواقص موجب شده تا امکان اسکان در این مدرسه بر طلاب وجود نداشته باشد و ما در این زمینه از مسئولین درخواست پشتیبانی داریم.

وی در پایان سخنان خود به برگزاری این چنین نشست هایی با هدف ترویج وحدت بین علما و روحانیون شیعه و سنی تاکید کرد و افزود: امیدواریم در مراسم مشترکی که با حضور شیعه و سنی  برگزار می شود از وجود روحانیون اهل سنت بیشتر استفاده شود.

در ادامه این نشست سید عیسی مهدوی فرماندار شهرستان تالش ضمن خیر مقدم به مهمانان، گفت: با توجه به لزوم وحدت و همدلی میان برادران و خواهران سنی و شیعه، دولت تلاش می کند خدمات خود را مساوی بین این دو قشر ارایه نماید.

در ادامه حجت الاسلام امین نقدی امام جمعه شهرستان تالش نیز  به تلاش مذبوحانه دشمنان برای مخدوش کردن چهره اسلام از طریق گروهک های تکفیری اشاره اشاره کرد و گفت: هدف دشمنان از ایجاد تفرقه در کشورهای اسلامی، کشتار بی رحمانه مسلمانا%

فهرست