امام جمعه اهل سنت شلقون تالش:
نصحیت کردن دیگران به انجام اعمال نیک و دوری از منکرات یکی از عوامل مهم اصلاح جامعه می باشد
حجت الاسلام هاشم رضایی در خطبه های نماز جمعه در مسجد امام شافعی روستای شلقون شهرستان تالش خاطر نشان کرد: دنیا طلبی موجب غافل شدن انسان از یاد خدا می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان؛ حجت الاسلام هاشم رضایی در خطبه های نماز جمعه در مسجد امام شافعی روستای شلقون شهرستان تالش با حمد و ستایش خداوند متعال و دعوت به تقوای الهی سخنان خود را آغاز کرد و با اشاره به آیاتی از سوره تکاثر، خاطر نشان کرد: دنیا طلبی موجب غافل شدن انسان از یاد خدا می شود.

وی با اشاره به اینکه خداوند در سوره تکاثر به انسان درباره زیاده طلبی در دنیا هشدار داده است، اظهار داشت: فزون طلبى عامل غفلت انسان نسبت به حساب قیامت است و او را به کارهاى بیهوده و عبث مى‌کشاند و انسانی که دل بسته به دنیا باشد حاضر نخواهد شد مال و اموال خود را در راه خدا هزینه کند.

امام جمعه اهل سنت مسجد امام شافعی روستای شلقون با اشاره به نتایج سوء دل بستگی به دنیا، نا آگاهی از جزای اعمال در  قیامت را عامل انحراف انسان دانست و اضافه کرد: زیاده طلبی و غافل شدن از یاد خدا و قیامت موجب گمراهی و فریب خوردن انسان می شود که این امر از نتایج سو دل بستگی به دنیا است و عواقب سنگینی را در دنیا و آخرت برای انسان به دنبال خواهد داشت.

حجت الاسلام هاشم رضایی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آیاتی از سوره عصر بر اهمیت نصیحت کردن دیگران و کمک به اصلاح جامعه تاکید کرد و گفت: در آیات این سوره مبارکه از خسران آدمی سخن به میان آورده و می فرماید؛ خسارت انسان ها قطعی است مگر آن ها که ایمان آوردند و کار های شایسته انجام دادند و یکدیگر را به حق و صبر و شکیبایی سفارش نمودند.

وی افزود: نصحیت کردن دیگران به انجام اعمال نیک و دوری از منکرات یکی از عوامل مهم اصلاح جامعه می باشد و هر چقدر در این زمینه اهتمام بیشتری صورت گیرد، آثار و نتایج مثبتی به همراه خواهد داشت.

امام جمعه اهل سنت روستای شلقون بهترین معیار برای سنجش و شناخت انسان را عمل صالح عنوان کرد و گفت: در روایات و آموزه های دینی به ما سفارش شده که آنچه را برای خود می پسندی برای دیگران بپسند که این یک معیار برای انجام عمل خیر است و باید در جامعه اسلامی به آن توجه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست