نظام جهانی در هر کشوری بر پایه قانون مالیات و عوارض است
امام جمعه مریوان با بیان اینکه نظام جهانی امروز در هر کشوری بر پایه قانون مالیات و عوارض است، گفت: پرداخت مالیات و عوارض انسان را در خیر اجرای پروژه‌های اجتماعی شریک می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از  کردستان، ماموستا مصطفی شیرزادی  در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع مریوان با تقدیر از تلاش‌های شورای نگهبان اظهار کرد:  اصل ۹۱ قانون اساسی کشور اسلامی هدف شورای نگهبان را که شامل پاسداری از قانون اساسی، نظارت بر مصوبات مجلس شورای اسلامی و نظارت بر انتخابات است را تعیین کرده است.

وی خاطرنشان کرد: اعضای این شورا شامل ۶ نفر فقیه و ۶ نفر حقودان هستند که ۶ نفر فقیه توسط مقام رهبری و ۶ نفر حقوق‌دان نیز از سوی رییس قوه قضاییه به مجلس معرفی و رای اعتماد می‌گیرند.

وی گفت: این انتظار را از شورای نگهبان بخصوص دفتر نظارت در مریوان داریم که مأوا و جایگاهی برای همه مردم باشند و از حق و حقوق جامعه دفاع کنند و تنها به موضوع انتخابات و وظایفی که در این زمینه دارند اکتفا نکنند.

امام جمعه مریوان در بخش دیگری از خطبه‌های خود با تبریک هفته تأمین اجتماعی این هفته را هفته بهترزیستن معرفی کرد و اظهار داشت: هدف از تأمین اجتماعی کم کردن آسیب‌های اجتماعی است که اگر انسان بیمه‌ای معتبر داشته باشد در سختی‌ها و مشکلات پشتوانه‌ای برایش می‌شود.

وی همچنین در خصوص دارایی و مالیات هم گفت: برنامه دارایی و مالیات رکن اساسی هر نظام است.

وی تصریح کرد: نظام جهانی امروز در هر کشوری بر پایه قانون مالیات و عوارض است ما پول کمی خرج می‌کنیم و عواید و بهره بیشتری میبریم و با پرداخت مالیات و عوارض هر پروژه اجتماعی، ما نیز در خیر آن شریک می شویم.

امام جمعه مریوان در ادامه به موضوع مهم حجاب و عفاف پرداخت و با اشاره به برنامه‌هایی که در این راستا توسط دستگاه‌های مختلف برگزار می‌شود، گفت:  همایش بسیار خوبی در روز پنج‌شنبه هفته گذشته در این شهرستان برگزار شد که از بانیان برگزار کنند که بانوان محجبه بودند تقدیر می‌کنم.

ماموستا شیرزادی با تاکید براینکه دین اسلام مخالف شادی نیست، گفت: این دین الهی مخالف بی‌اخلاقی و بی بند و باریست.

وی اذعان داشت: دین اسلام دستور می‌دهد زنان در تمامی عرصه‌ها همچون ورزشی، امداد گری ،غریق و نجات حضور داشته باشند اما ارزش‌های دینی را که حجاب و عفاف نیز از اصول مورد توجه در این دین الهی است به خاطر هیچ برنامه‌ای نادیده نگیرند.

امام جمعه مریوان در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه این هفته با بیان اینکه چند گروه در روز قیامت زیر سایه عرش الهی قرار گرفته و مورد اکرام و احترام خداوند قرار می‌گیرند، گفت: کسانی که در راه خدا از مال خود گذشت و صدقه می‌دهند شامل این گروه‌ها هستند.

ماموستا شیرزادی گفت: صدقه و کمک به دیگران باید در خفای کامل انجام شود، کسی که اهل خیر است و بر فقیر منت نمی‌گذارد از زمره انسان‌هایی است که در روز قیامت در زیر سایه عرش الهی قرار می گیرند.

وی عنوان کرد: خداوند در سوره بقره آیه ۲۶۴ به این موضوع اشاره نموده اند که انسان نباید با منت و اذیت، خیر و ثواب صدقات خود را باطل نماید همانند کسانی که برای ریا مال خود را می بخشند.

امام جمعه مریوان با بیان اینکه نباید در ملاء عام به نیازمندان ترحم کنیم زیرا ممکن است ناراحت شوند اضافه کرد: باید در خفی دست نیازمندان را بگیرم.

ماموستا شیرزادی اضافه کرد: خداوند در قرآن کریم بخشش همراه با منت و ریاکاری را به بارانی تشبیه می‌کند که بر سنگی باریده و گل و خاک را شسته و هیچی بر سنگ باقی نمی‌گذارد.

وی گفت: رسول الله(ص) فرموده اند« انسان که اهل خیر در خفی باشد و خداوند را بخاطر آن شکر گوید که به او چنان روزی داده که اهل خیر و احسان است، خداوند مال او را تا به اندازه کوه احد زیاد می گرداند».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست