امام جمعه موقت سنندج:
نقش‌آفرینی مردم در حمایت از سیل‌زدگان قابل تقدیر است
امام جمعه موقت سنندج گفت: نقش‌آفرینی بخش‌های مختلف از نظامی و غیرنظامی در کنار مشارکت مردم خیر و نوع دوست کشور در کمک به سیل‌زدگان قابل تقدیر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، ماموستا فایق رستمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع شهر سنندج با تاکید بر ضرورت ایجاد انگیزه بیشتر در جوانان برای حضور در مساجد، اظهار کرد: مسجد مرکز وحدت و یکپارچگی مردم و راز و نیاز با خداوند است.

وی خاطرنشان کرد: باید زمینه حضور هرچه بیشتر جوانان در مساجد و سایر اماکن دینی فراهم شود و ضرورت وجوب نماز جمعه و شرکت در این تجمع دینی  به همه اطلاع‌رسانی شود.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه ضمن تبریک ماه رجب به همه مسلمانان جهان گفت: ماه رجب فرصتی ارزشمند برای تقرّب به ارزش‌های الهی و ذات مقدس پروردگار است.

وی از ماه رجب به عنوان ماه خدا، ماه شعبان ماه رسول خدا (ص) و ماه رمضان ماه امت رسول الله(ص) نام برد و افزود: پروردگار بلند مرتبه امت پیامبر اسلام را امت معتدل، میانه رو و یاری دهنده نامیده است.

وی تصریح کرد: امت آخرین پیامبر خدا امتی است که خدا از آنها تمجید و تعریف می‌کند و بالاترین درجه یعنی شهادت دهنده و میانجی را برای آنها قرار داده است.

ماموستا رستمی در ادامه به اتفاقات اخیر در برخی نقاط کشور هم گریزی زد و گفت: بارش شدید نزولات آسمانی در برخی نقاط شمال کشور موجب وقوع سیل و گرفتار شدن مردم شده است و این وظیفه مسولان و مردم است که نسبت به حمایت از سیلزدگان کمر همت بسته و تمام تلاش خود را بکار بگیرند.

امام جمعه موقت سنندج افزود: مردم کشور همچون زلزله کرمانشاه که به کمک زلزله‌زدگان شتافتدن فداکاری و از خودگذشتگی خود را در کمک به سیل‌زدگان استان گلستان نشان دادند.

ماموستا رستمی با بیان اینکه درد امروز سیل‌زدگان درد مشترک همه مردم ایران است، عنوان کرد: نقش‌آفرینی دستگاه‌های مختلف از نظامی، دولتی، خدماتی در کنار مردم در کمک به مردم سیل‌زده شمال کشور قابل تقدیر است.

وی اظهار کرد: ملت ایران، ملتی فداکار و همیشه در صحنه هستند که در دروان سخت همواره در کنار هم بوده و مردم کردستان نیز خود را در غم و مصیبت بازماندگان قربانیان سیل شریک می‌دانند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست