شناسه خبر: 65749

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=65749

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کردستان:
نقش خانواده‌ها در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب محوری است
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کردستان گفت: نقش خانواده‌ها در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب محوری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، حجت‌الاسلام سیدمحمد سادات اظهار کرد: تضعیف بنیان خانواده و ترویج بی‌بندوباری در جامعه از مهم ترین اهداف دشمنان جهان اسلام است.

وی با تاکید بر اینکه دشمنان امروز تنها راه ضربه زدن به جوامع اسلامی ر تضعیف ارزش‌های دینی و اخلاقی می‌دانند، خاطرنشان کرد: نهادینه‌سازی فرهنگ حجاب مستلزم نگاه عمیق و برنامه‌ریزی منسجم از سوی سیاستگذاران فرهنگی و اجتماعی در سه حوزه فرد، خانواده و جامعه است.

به گفته رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کردستان، ترویج و نهادینه کردن فرهنگ حجاب عزم جدی در ارکان نظام به ویژه نهادهای فرهنگی نظیر آموزش و پرورش، حوزه‌های علمیه، رسانه و سایر دستگاه‌های متولی در این حوزه را می‌طلبد.

وی با بیان اینکه حجاب و عفاف و ترویج این مهم بسیاری از آسیب‌های اجتماعی را ریشه‌کن می‌سازد، گفت: حجاب تابلوی نظام جمهوری اسلامی است و توجه به آن ضمن تحکیم باورهای دینی موجب سلامت روانی و اجتماعی جامعه خواهد شد .

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کردستان با تاکید براینکه خانواده نقش محوری در گسترش فرهنگ حجاب دارد، گفت: خانواده به عنوان نخستین کانون اجتماعی با نهادینه‌سازی باورهای دینی و آموزه‌های تربیتی قرآن کریم در فرزندان افراد متدین را به جامعه تحویل می‌دهد.

به گفته وی، دولت هم نقش محوری در گسترش فرهنگ حجاب دارد و باید به وظایف خود در این خصوص به نحو احسن با برنامه‌ریزی و مدیریت صحیح عمل کند.

وی با بیان اینکه دخالت قوای سه گانه و حرکت مردمی در پیگیری این واجب دینی در حال حاضر زمین مانده است، گفت: همه در هر جایگاه و با هر سطح توان و قدرتی باید در راستای نهادینه کردن فرهنگ ارزشی عفاف و حجاب تلاش و در این زمین خود را مقید بدانیم.

فهرست