امام جمعه اهل سنت سیراف؛
نقش معلم در تربیت دانش‌آموزان همچون نقش انبیا در جامعه است/خلیج‌فارس تا ابد خلیج‌فارس است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر،

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، شیخ حسین افروز امام‌جمعه اهل سنت سیراف در گفت‌وگو با خبرنگار دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ضمن تبریک روز معلم، مقام معلمی را مقامى دانست که احادیث و روایات از آن تکریم کرده است.
وی افزود: معلمین همانند پدری دلسوز دانش آموزان را فرزندان خود می‌دانند و با احساس مسئولیت و زحمات و تلاش‌های بی‌وقفه برآنند تا نسل ارزشمندی برای جامعه تربیت کنند.
افروز با عنوان اینکه معلمی شغل نیست، اظهار کرد: نقش معلم در تربیت صحیح دانش آموزان همچون نقش انبیا در جامعه است.
عضو شورای روحانیت اهل سنت استان بوشهر شهید مطهری را استاد کم‌نظیر حوزه و دانشگاه خواند و گفت: ایشان در طول حیات خویش با تألیف کتاب‌های ارزشمند و با تدریس و سخنرانی‌ها خدمات ارزنده‌ای در معرفی ایدئولوژی اسلامی ارائه کرد.
وی با بیان اینکه دوازدهم اردیبهشت سالروز شهادت آیت‌الله استاد مطهرى این استاد و معلم نمونه به‌عنوان «روز معلم» نام‌گذاری شده است، اضافه کرد: در این روز هرساله ضمن گرامیداشت یاد آن دانشمند، از زحمات معلمان که وظیفه سنگین آموزش و تربیت را به دوش می‌کشند قدردانى می‌گردد.
امام‌جمعه اهل سنت سیراف متذکر شد: آن‌ها باید تربیت اسلامى را که یک تربیت انسانى است در نظر بگیرند و دانش آموزان را با ارزش‌های دینی و قرآنی پرورش بدهند.
شیخ حسین افروز در ادامه سخنان با اشاره به روز ملی خلیج‌فارس گفت: خلیج‌فارس قلب تپنده ایران اسلامی است و این روز در تاریخ کشور ما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
وی روز ملی خلیج‌فارس را روز مقاومت و ایثار و ایستادگی و مشت کوبنده به یاوه پردازی‌های بدخواهان ایران بزرگ بیان کرد و گفت: این روز مهم، روز پاسخ به شیطنت‌های استکبار است، خلیج‌فارس با اتحاد و وحدت و یکپارچه‌گی تا ابد خلیج‌فارس خواهد ماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست