شناسه خبر: 64878

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=64878

مدیرمرکز بزرگ اسلامی غرب کشور:
نمادهای حقوق بشری آمریکا سقوط کرده است
مدیرمرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: نمادهای حقوق بشری آمریکا سقوط کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاعرسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، حجت الاسلام حسن منتظری اظهار کرد: ادعای دفاع از حقوق بشر از سوی آمریکا تنها یک نقاب برای پوشاندن جنایات بی‌شمار آنها علیه بشریت است.

وی با بیان اینکه حقوق بشر آمریکایی ضد حقوق بشر است، گفت: آمریکا با ظاهرسازی و استفاده از قدرت رسانه‌ای همواره سعی در مخفی کردن چهره ضد بشریت خود دارد، اما اتفاقات اخیر در این کشور چهره واقعی دولتمردان آمریکا که به حقیقت ناقض همان حقوق بشر آمریکایی و غربی هستند را نشان داد

مدیرمرکز بزرگ اسلامی غرب کشور با تاکید براینکه باید ابعاد نقض حقوق بشر آمریکا برای جهانیان افشا شود، اظهار کرد: آمریکا کشوری است که همیشه دم از حقوق بشر می‌زند، درحالی که همواره علیه جهان بشریت دست به جنایت‌های فجیعی می‌زند.

حجت الاسلام منتظری گفت: در حالی آمریکا مدعی حقوق بشر شده و گوش جوامع انسانی را از موضوع طرفداری از حقوق بشر پر کرده است حتی کوچترین حقوق انسانی را در کشور خود رعایت نمی کنند.

وی تصریح کرد: مدعیان حقوق بشر در مقابل اعتراضات ضد نژادپرستی آمریکا امروز به روی معترضین گلوله می بندند و حکومت نظامی به راه انداخته اند.

مدیرمرکز بزرگ اسلامی غرب کشور به موضع گیری های همیشگی آمریکا علیه کشورهای مانند ایران گفت: امروز رئیس جمهور امریکا مخالفان خود را که در خیابان‌ها حضور پیدا کردند به خاک و خون می‌کشد و پلیس این کشور به جای تلاش در راستای تامین امنیت مردم جوان آمریکایی را با زانو خفه می‌کند.

حجت الاسلام منتظری با بیان اینکه آمریکا به تعبیر رهبر کبیر انقلاب اسلامی شیطان بزرگ است، گفت: حقوق اولیه انسان ها در آمریکا درحال نابودی است این مدعیان حقوق بشر باید در زمینه حقوق بشر در محاکم بین‌المللی محاکمه شود.

وی با تاکید براینکه دشمنی آمریکا با ایران یک دشمنی ریشه دار است، اذعان داشت: از کودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ تاکنون، امریکا دشمنی خود را با ملت ایران آغاز و همواره در قالب های مختلف ادامه داده است.

مدیرمرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: در سال های آغازین انقلاب آمریکا مستقیم یا غیرمستقیم جنایات زیادی علیه کشور ما اجرا کرده که ترور رهبری، انفجار دفتر حزب جمهوری شهادت شهید بهشتی، ترور آیت الله صدوقی، بمباران شیمیایی منطقه سردشت، شلیک موشک به هواپیمای مسافربری از جمله این جنایات است که طی چند سال رخ داده است.

حجت الاسلام منتظری اضافه کرد: آمریکا از بدو شکل گیری تا کنون دشمن شماره یک بشریت و ناقض حقوق بشر است و پرونده سیاهی در زمینه کشتار، جنایت،فساد، و نقض حقوق بشر چه در داخل خاک خود و بیرون از مرزهایش داشته است.

به گفته وی، آمریکای امروز با از بین رفتن ۱۵۰ میلیون سرخ پوست و ۶۰ میلیون آفریقایی شکل گرفته و این جنایات در طول تمام این سالها همواره ادامه داشته است.

وی با بیان اینکه ادعای دروغین و واهی دفاع از حقوق بشر ابزار اصلی آمریکا برای دشمنی با کشورهای آزادی خواه جهان است، عنوان کرد: شناخت امروز از این شیطان بزرگ امری ضروری بوده و باید ماهیت واقعی آمریکا برای جهان تبیین شود.

به گفته مدیرمرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، آمریکا تنها مدعی حقوق بشر و تمدن است ولی در اصل بزرگترین ناقض حقوق بشر است و همواره سعی در پنهان کردن خوی چپاولگری خود و نشان دادن چهره غیرواقعی به جهان بشریت است.

وی در ادامه به حقوق بشر از دیدگاه دین اسلام و امام علی(ع) پرداخت و گفت: امام علی علیه السلام در برخورد با مردم و جوامع انسانی، دیدگاهی فراتر از دید مسلمان به مسلمانی دیگر داشت.

وی با بیان اینکه در دیدگاه امام علی(ع) مردم از نظر اجتماعی به دو دسته تقسیم می شوند، خاطرنشان کرد: دسته ای از آنها، برادر دینی اند و دسته ای دیگر، در آفرینش با مسلمانان یکسانند از این رو، با هر یک از آنها متناسب با آنچه خداوند و سنّت پیامبر تعیین کرده است و نیز متناسب با شأن و کرامت انسانی آنان عمل می کرد.

وی تصریح کرد: این امام همام در سفارش به مالک اشتر در همین مورد می فرماید: « وَ اَشْعِرْ قَلْبَک الرَّحْمَهَ لِلرَّعِیهِ وَ الْمَحَبَّهَ لَهُمْ، وَ اللُّطْفَ بِهِمْ، وَ لاتَکونَنَّ عَلَیهِمْ سَبُعاً ضارِیاً تَغْتَنِمُ اَکلَهُمْ، فَاِنَّهُمْ صِنْفانِ: اِمَّا اَخٌ لَک فِی الدِّینِ، وَ اِمّا نَظیرٌ لَک فِی الْخَلْقِ» مهربانی و محبت و لطف به رعیت را شعار قلب خود قرار ده، بر رعیت همچون حیوان درنده مباش که خوردن آنان را غنیمت دانی، که رعیت بر دو گروهند: یا برادر دینی توانَد، یا انسانهایی مانند تو.

وی خاطرنشان کرد: یعنی هیچ گونه تبعیضی نباید وجود داشته باشد، یعنی در حکومت باید مردم را اینگونه دید : یا مسلمان از هر فرقه ای یا انسان با هر مرامی، که هر دو گروه از همه حقوق برخوردارند.

وی خاطرنشان کرد: از نظر امام علی علیه السلام، همه انسان ها فرزندان یک پدر و مادر و در نژاد و طبقه برابرند و هیچ انسانی از این جهت، بر دیگری برتری ندارد.

وی افزود: در سیره امام علی علیه السلام همه مردم از حقوقی مساوی برخوردارند و همه باید از مواهب اجتماعی یکسان بهره مند شوند.

فهرست