مدرس علوم دینی:
نماز جمعه برای تامین نیازهای روحی و معنوی مردم نیاز است
آخوند حنفی گفت: نماز جمعه موجب تقویت ایمان و رجوع به خداوند می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، آخوند نیاز قلیچ حنفی در نشست نخبگانی، نماز جمعه تراز اسلام و انقلاب در گمیشان گفت: پیامبر گرامی اسلام در خصوص روز جمعه می فرمایند “روز جمعه بهترین روزی است که آفتاب برآن تابیده است و مومنین در یک روز اختصاصی و بهترین روز هفته، در نماز جمعه حضور پیدا می کنند” .
وی با بیان اینکه، نماز جمعه فایده های دینی، اخروی و معنوی دارد، افزود: با حضور مسلمین در نماز جمعه ایمانشان تقویت شده و موجبات توبه و رجوع به خداوند متعال را فراهم می کند.

سخنران نماز جمعه سیمین شهر گفت: امام جمعه باید در نماز جمعه موضوعاتی را مطرح کند که سبب ایجاد انگیزه اصلاح و تربیت شود.
آخوند حنفی با اشاره به مساله تقویت ایمانی در نماز جمعه افزود: امروز مشکل اصلی، مشکل ضعف ایمان است و اگر شخصی تقویت شود و تزریق ایمانی شود، خودبخود به دنیای علم آموزی و معارف قرآنی خواهد رفت.
وی با تاکید براینکه، امام جمعه و سخنرانان نماز جمعه باید برای نمازگزاران انگیزه اصلاح و تربیت ایجاد کنند، اظهار کرد: اولین مسئولیت امام جمعه ایجاد احساس نیاز و تقویت و شارژ ایمانی است تا قلب مردم با سخنان و بیانات امام جمعه و سخنرانان نورانی شود.

این مدرس علوم دینی در ادامه گفت: امروز صله رحم موجب برکات زیادی است و تقویت روابط اجتماعی و صله رحم از دیگر مسائلی است که امام جمعه باید به آن توجه کند.
آخوند حنفی، بحث تربیت اولاد، ایجاد حس جو علمی و پیشرفت، ایجاد روحیه تعاون و همکاری را از دیگر مسائلی عنوان کرد که امام جمعه باید به آن توجه داشته باشد، افزود: موضوع اخوت، تعاون، تقویت روحیه تعاون و بیدار کردن آن از برکات نماز جمعه است که باعث انجام کارهای خیر و حل مشکلات اجتماعی مردم می شود.
وی همچنین تاکید کرد: بیان اسلام به زبان روز از چالش برانگیزترین مسائلی است که امام جمعه باید به آن توجه کند، زیرا عدم بیان مسائل به زبان روز، موجب دوری جوانان خواهد شد.

 

فهرست