شناسه خبر: 73112

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=73112

امام جمعه نگین شهر:
نماز جمعه در ایجاد همبستگی جامعه تاثیر زیادی دارد
آخوند خوجملی گفت: نماز جمعه در ایجاد همبستگی و آگاهی بخشی جامعه تاثیر زیادی دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، آخوند ابوبکر خوجملی در دیدار و گفت و گو با یاسر مقسم معاون فرهنگی و امور اجتماعی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور و علیرضا شابدین سرپرست شعبه گنبد مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور با بیان اینکه، نماز جمعه این هفته نگین شهر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اقامه شد، گفت: نماز جمعه گردهمایی عبادی و سیاسی مسلمانان است که در ایجاد وحدت و همبستگی و آگاهی بخشی در زمینه معارف دینی و مسائل روز دنیا تاثیر زیادی دارد.
وی با اشاره به نزدیکی هفته وحدت نیز افزود: امروز دنیای اسلام بیش از هر زمان دیگری به وحدت و همبستگی نیازمند است و سیره و روش پیامبر گرامی اسلام (ص) بهترین راه برای تقویت وحدت میان مسلمانان جهان می باشد.
آخوند خوجملی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه، ویروس کرونا آفتی است که امور جاری زندگی را دچار دشواری های زیادی کرده است، تصریح نمود: در سطح استان و منطقه نیز این ویروس باعث مختل شدن بسیاری از امورات شده است و بنابراین لازم است با وحدت عمومی و اجتماعی، این بحران را شکست دهیم.
یاسر مقسم نیز در این دیدار ضمن ابلاغ سلام حجت الاسلام و المسلمین خیرخواه رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور خدمت آخوند خوجملی، از تلاش و همدلی امامان جمعه و جماعات شرق استان در تحکیم وحدت و همدلی در سطح منطقه تقدیر و تشکر کرد.
معاون فرهنگی و امور اجتماعی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور با اشاره به از سرگیری نماز جمعه در سطح منطقه افزود: نماز جمعه محور وحدت و اتحاد است و در این بین ائمه جمعه در تقویت وحدت و همدلی در جامعه نقش مهمی دارند.
گفتنی است، پیگیری مباحث قرآنی حفاظ اهل سنت منطقه، برنامه های هفته وحدت با توجه به شرایط کرونایی و گفت و گو در خصوص مباحث فرهنگی منطقه و استان از اهم مباحث مطرح شده در این دیدار بود.

فهرست