شناسه خبر: 116853

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=116853

نائب امام جمعه گمیشان:
نماز جمعه نقش بی بدیلی در اخلاق مدار کردن جامعه دارد
آخوند شافعی گفت: نماز جمعه یکی از زیباترین و اثرگذارترین جلوه های عبادی، سیاسی و اجتماعی اسلام است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، آخوند حبیب شافعی در نشست نخبگانی، نماز جمعه تراز اسلام و انقلاب در گمیشان گفت: نماز جمعه یکی از زیباترین و اثرگذارترین جلوه های عبادی، سیاسی و اجتماعی اسلام است که با حکم امام راحل در کشورمان اقامه شد.
وی با اشاره به اینکه، نماز جمعه در نخستین روزهای هجرت پیامبر (ص) از مکه به مدینه بنیان نهاده شد، افزود: با بنیان نهاده شدن این فریضه الهی و قرآنی، برکات بیشماری برای جامعه اسلامی به ارمغان آورد.

نائب امام جمعه گمیشان با ذکر این مطلب که در انقلاب اسلامی ما به فرمایش رهبر معظم انقلاب، نماز جمعه به مانند یک قرارگاه است که در حوزه های مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و … فعالیت دارد، افزود: نماز جمعه نقش بی بدیلی در اخلاق مدار کردن جامعه دارد و معرف دفاع از ارزش های اسلامی و دستاوردهای انقلاب می باشد.
آخوند شافعی با بیان اینکه، نماز جمعه کانون وحدت و یکپارچگی جامعه اسلامی است، تصریح کرد: در اهمیت و عظمت این عبادت مهم همین بس است که خداوند متعال به عنوان میزبان این امر مهم الهی، مومنین را با زیباترین کلام و شیواترین سخن به این عبادت روح بخش فرا می خواند.
وی گفت: این مهمانی سراسر نور، کانون نیایش و میعادگاه عاشقان، عارفان، دلدادگان و عابدان است.

نائب امام جمعه گمیشان در ادامه سخنان خود با بیان اینکه، دوران جوانی و نوجوانی یکی از حساس ترین دوران زندگی انسان است، گفت: امروز نباید از جوانان و نوجوانان غافل باشیم زیرا جوانان سرمایه های ارزشمند و گرانبهای جامعه اسلامی هستند که تعالیم فرهنگی و معنوی آنان رسالت اصلی امامان جمعه است.
آخوند شافعی با اشاره به اینکه، اگر با جوانان با صداقت و احترام و محبت برخورد شود، می توان به عمق قلب و دل آنان رسوخ کرد، افزود: بهترین روش و برخورد، روش احترام گذاشتن، محبت کردن، بها دادن و ارزش قائل شدن به جوانان است.

فهرست