شناسه خبر: 39329

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=39329

نمایشگاه از هبوط تا ظهور در بندرعباس گشایش می یابد
نمایشگاه فرهنگی از هبوط تا ظهور همزمان با برگزاری کنگره ملی ۱۵۰۰ شهید هرمزگان(از ۱ تا۵ دی‌ ماه سال جاری) در مسجد جامع بندرعباس گشایش می‌یابد.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از هرمزگان به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، فرمانده سپاه ناحیه بندرعباس روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران گفت: نمایشگاه بزرگ از هبوط تا ظهور برای اولین بار در کشور با هدف به تصویرکشیدن سیر تاریخی از حضرت آدم تا خاتم در حاشیه مسجد جامع و همزمان با برگزاری کنگره ملی شهدای هرمزگان برپا خواهد شد.

سرهنگ پاسدار حسین درویشی افزود: این نمایشگاه در بخش‌های مختلف شامل، تاریخ انبیاء بر اساس روایات و اسناد قرآنی موجود، تاریخ اسلام، اتفاقات سیر تاریخی نظام جمهوری اسلامی، روایت‌گری، دفاع مقدس، نبرد دریایی، شروع رهبری مقام معظم رهبری، جنگ نرم و ظهور امام عصر(عج) است.

وی بیان کرد: همچنین پرده‌نگاری و نقادی توسط راویان نقالی و ساخت مجسمه هواپیمای ایرباس و ناو وینسس آمریکا که به عنوان بزرگترین مجسمه شنی خاورمیانه محسوب می‌شود توسط گروه‌هایی از بسیج هنرمندان از مهمترین برنامه‌های این نمایشگاه است.

فرمانده سپاه ناحیه بندرعباس اظهار کرد: مراسم اربعین و معرفی اعمال پیاده‌روی در این روز به همراه اجرای موکب‌ها در سیر تاریخی این نمایشگاه انجام شده که در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

سرهنگ پاسدار درویشی تصریح کرد: برگزاری این نمایشگاه حاصل مطالعات دینی و مذهبی کارشناسان تاریخی است که مورد استفاده مردم خواهد بود و بر این باور هستیم می‌تواند یک دوره بصیرتی و بینشی را در بازدیدکنندگان ایجاد کند.

کنگره ملی ۱۵۰۰ شهید استان هرمزگان از اول تا پنجم دی‌ماه سال جاری، به همراه چندین نمایشگاه و برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری در مسجد جامعه بندرعباس برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست