شناسه خبر: 2406

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=2406

نمایش اقتدار نیروهای مسلح در کردستان

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، یگان‌های نمونه لشگر ۲۸ پیاده کردستان، سپاه بیت‌المقدس، بسیج و نیروهای انتظامی و مرزبانی استان در گرامیداشت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران، در مقابل تمثال بنیانگذار جمهوری اسلامی و رهبر معظم انقلاب و همچنین مسؤولان استانی و فرماندهان نظامی و انتظامی، امامان جمعه و جماعت و مردم رژه رفتند و بار دیگر توان و اقتدار خود را به جهانیان نشان دادند.

بهمن مرادنیا استاندار کردستان در سخنرانی این مراسم، اظهار داشت: ۲۹ فروردین با پیام تاریخی امام خمینی(ره) و در آن مقطع تولدی دیگر برای ارتش، ارتشی که به عنوان ارتش جمهوری اسلامی ایران ارتشی متعهد و دارای نیروهای با تقوا، متعهد باصلابت است.

وی تصریح کرد: امام خمینی(ره) در حقیقت در آن روز با پیام تاریخی خود انسجام ملی را برای مملکت به ارمغان آورد.

استاندار کردستان مهم‌ترین رسالت ارتش جمهوری اسلامی را  دفاع و مقابله با دشمن علیه استقلال و تمامیت ارضی دانست و افزود: ارتش عزیز ما امروز علاوه بر اینکه در این رسالت و مسوولیت خود سربلند بوده، در سایر صحنه‌ها هم در کنار مردم و در خدمت مردم بوده است.

مرادنیا تصریح کرد: در سیل‌های اخیر که در کشور پیش آمد ارتش از رکن‌هایی بود که در راه نجات مردم به میدان آمد و در زلزله کرمانشاه هم ارتش به همین شیوه عمل کرد.

وی با تاکید براینکه باید به این ارتش افتخار کرد و به این ملت به خاطر داشتن چنین ارتشی تبریک گفت، اضافه کرد: ارتش علاوه بر تعهد و تقوا و صلابتی که امروز دارد، به فنون نظامی روز هم مجهز شده است.

استاندار کردستان گفت: اگر امروز دشمنان این مملکت جرات ندارند نگاه کج به کشور ما بکنند ناشی از وحدتی است که بین نیروهای نظامی، ارتش، سپاه و نیروی نظامی و سایر قوای نظامی در مملکت وجود دارد.

مرادنیا اضافه کرد: این جای شکر به درگاه خداوند است که چنین اتحادی موجب شده، که دشمنان و در راس آن استکبار جهانی مایوس و ناامید شده‌اند.

وی در ادامه با محکوم کردن موضع‌گیری رئیس جمهور آمریکا در قرار دادن سپاه انقلاب اسلامی در لیست تروریستی، گفت:‌ اقدام نابخردانه امریکا در اینکه سپاه پاسداران را در لیست تروریستی قرار می‌دهند ناشی از همین عصبانیت و خشم آنان است امروز تمام نیروهای مسلح ایران ارتش، سپاه و سایر نیروهای مسلح

آنان است امروز تمام نیروهای مسلح ایران ارتش، سپاه و سایر نیروهای مسلح متحد در کنار هم هستند.
استاندار کردستان اضافه کرد: این اقدام نابخردانه آمریکا برخلاف تصورات غلط آنها موجب انسجام بیشتر در کشور و بین مردم شد و نشان داد این هبستگی برای آنها بسیار خطرناک است.
مرادنیا اضافه کرد: این جای شکر به درگاه خداوند است که چنین اتحادی موجب شده، که دشمنان و در راس آن استکبار جهانی مایوس و ناامید شده‌اند.
وی در ادامه با محکوم کردن موضع‌گیری رئیس جمهور آمریکا در قرار دادن سپاه انقلاب اسلامی در لیست تروریستی، گفت:‌ اقدام نابخردانه امریکا در اینکه سپاه پاسداران را در لیست تروریستی قرار می‌دهند ناشی از همین عصبانیت و خشم آنان است امروز تمام نیروهای مسلح ایران ارتش، سپاه و سایر نیروهای مسلح متحد در کنار هم هستند.
استاندار کردستان اضافه کرد: این اقدام نابخردانه آمریکا برخلاف تصورات غلط آنها موجب انسجام بیشتر در کشور و بین مردم شد و نشان داد این هبستگی برای آنها بسیار خطرناک است.
مرادنیا افزود:‌ سپاه پاسداران که در این سال‌ها همواره با تروریست جنگیده است و در عراق، سوریه و سایر کشورها با داعش جنگید و نسل داعش را از بین برد به عنوان تروریست تلقی می‌شود، این کلافگی و اقدام آمریکا ناشی از زبون بودن آنها در برابر نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران است.
وی یادآوری کرد: همانگونه که شهید بهشتی گفت «‌ای آمریکا همچنان از دست ما عصبانی باش و از همین عصبانیت‌ها بمیر» ما هم این جمله را تکرار می‌کنیم.
استاندار کردستان در ادامه تصریح کرد: ما امروز به یاد جانفشانی‌ها، خوبی‌ها و فداکاری‌هایی ارتش در ۸ سال جنگ تحمیلی جمع شده‌ایم، تقدیم ۴۸ هزار شهید در این دوران سند و برگ زرینی از افتخارات این نیروی نظامی است که در راه دفاع از ارزش‌های انقلاب مردانه ایستادگی کردند و جنگیدند.
مرادنیا گفت: امروز و در این مراسم یاد و خاطره تمام نیروهای مسلح را که در ۸ سال جنگ تحمیلی در مقابل دشمنان ایستادند و در دفاع از ارزش‌های اسلام در برابر زیاده‌خواهان همواره ثابت قدم بوده‌اند، گرامی می‌داریم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست