نمایش رزمی اقتدار مدافعان حرم در بندرعباس برگزار می شود
نمایش رزمی اقتدار مدافعان حرم همزمان با برگزاری کنگره ملی ۱۵۰۰ شهید هرمزگان(از ۱ تا ۵ دی‌ ماه سال جاری) در ضلع شمالی مسجد جامع بندرعباس اجرا می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از هرمزگان به نقل از ایرنا،معاون هماهنگ کننده تیپ امام سجاد(ع) هرمزگان روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران گفت: این نمایش با هدف نقش مدافعان حرم در آزادی حرم اهل بیت، شناساندن چهره واقعی داعش و پشتیبانی‌های جبهه کفر از جریان تکفیری به نسل جوان جامعه برگزار خواهد شد.

سرهنگ پاسدار ابراهیم خادمی‌زاده با اشاره به اینکه این نمایش توسط سپاه امام سجاد(ع) و بسیجیان برگزار می‌شود افزود: همچنین برای انجام این کار، تیم‌هایی از کارگردانان و هنرمندان سینمایی استان همکاری دارند.

وی در خصوص شرح این نمایش اظهار کرد: در این نمایش روستایی نمادین طراحی شده از منطقه‌ای در سوریه با هدف ۱۰۵ که مردم آن زندگی عادی خود را می‌گذرانند و داعش با پشتیانی کشورهای غربی و عربی و جریان‌های تکفیری، به آنجا حمله می‌کند و با وحشی‌گری زنان و کودکان را به اسارت می‌گیرد که مدافعان حرم با ندای رهبر انقلاب وارد عملیات می‌شوند.

معاون هماهنگ کننده تیپ امام سجاد(ع) هرمزگان تصریح کرد: درگیری‌ها، اتفاقات، آتش زدن منازل روستاییان و تصرفات توسط گروه‌های داعشی، چگونگی نجات مردم آن منطقه توسط مدافعان حرم، بالا رفتن پرچم مقاومت و نورافشانی و شادمانی روستاییان به معرض نمایش برای عموم گذاشته می‌شود.

سرهنگ پاسدار خادمی‌زاده ابراز کرد: در پایان این نمایش نیز مراسم نمادین تشییع تعدادی از شهدای پیکر شهدای مدافع حرم را با انجام سنج‌دمام برگزار خواهد شد.

وی عنوان کرد: برای اجرای نمایش رزمی اقتدار مدافعان حرم، ۱۵۰ نفر شامل، افراد نظامی، تکاوران، مردم، مجموعه اجرایی و عملیاتی همکاری دارند.

کنگره ملی ۱۵۰۰ شهید استان هرمزگان از اول تا پنجم دی‌ماه سال جاری، به همراه چندین نمایشگاه و برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری در مسجد جامع بندرعباس برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست