شناسه خبر: 4063

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=4063

رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور در آیین فارغ التحصیلی طلاب مدرسه علوم دینی قرنجیک پورآمان شهرستان آق قلا:
نمونه واقعی اتحاد و همدلی را در حادثه سیل شاهد بودیم
آیین فارغ التحصیلی جمعی از طلاب مدرسه علوم دینی روستای قرنجیک پور آمان شهرستان آق قلا برگزار گردید.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، حجه الاسلام و المسلمین خیرخواه در این آیین ضمن تقدیر و تشکر از همه مردم و مسئولین بخصوص جوانان منطقه در حادثه سیل اخیر در استان گلستان و خصوصا در شهرستان های آق قلا و گمیشان گفت: در حادثه سیل اخیر در استان گلستان نمونه واقعی اتحاد و همدلی را مشاهده کردیم.

رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور با بیان اینکه، استان گلستان از دیرباز به عنوان نماد وحدت و اتحاد در کشور شناخته شده است، افزود: این مهم در حادثه سیل اخیر در گلستان بار دیگر به جهانیان اثبات شد و ما شاهد و ناظر آن بودیم که همه اقشار جامعه از سراسر کشور در کنار جوانان و روحانیون و نیروهای نظامی دست به دست هم دادند و برای کمک و یاری رساندن به سیلزدگان دست برادری دادند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، به اهداف و محورهای بعثت و رسالت انبیای الهی اشاره کرد و افزود: انبیای الهی در بعث خود پنج محور را اصل و اساس قرار دادند.

حجه الاسلام و المسلمین خیرخواه، توحید، خداپرستی و یکتا پرستی را اولین و مهم ترین محور رسالت انبیاء عنوان نمود و افزود: انبیای الهی آمدند تا در برابر خدایان دروغینی که از بت، سنگ و انسان ساخته شده بود، دست بشر را گرفته و انسان را با خدای یکتا و یگانه آشنا کنند.

وی با بیان اینکه، معرفت با خدا می تواند تحول را در زندگی انسان ایجاد کند، تصریح نمود: انبیای الهی فقط وظیفه هدایت نداشتند و علاوه بر تبلیغ دین موظف بودند با هدایت بشر او را در زندگی فردی و اجتماعی به سرمنزل مقصود برسانند.

رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور با اشاره به اینکه، توحید و موحد بودن بدان معناست که ما باید بفهمیم یک نفر در این عالم حاکم و موثر است، خاطرنشان کرد: انسان مومن چنانچه می خواهد در دنیا و آخرت سعادتمند باشد باید در مسیر توحید، یکتا پرستتی و موحد بودن گام بردارد.

وی افزود: انسان مومن با سرلوحه قرار دادن منش و سنت پیغمبر می تواند به سعادت دست یابد.

حجه الاسلام و المسلمین خیرخواه دومین محور رسالت انبیای الهی را مبارزه عملی با ظلم و فساد عنوان نمود و افزود:

علما مرزداران جامعه اسلامی هستند و با سرلوحه قرار دادن راه و روش هدایت انبیاء باید از دین دفاع کرده و در برابر ظالمان ایستادگی کنند.

وی سومین رسالت انبیای الهی را دعوت مردم به فکر، اندیشه و عقلانیت بیان کرد و تصریح نمود: همه انبیای الهی به دنبال عقلانیت مردم بودند و بعنوان یک موهبت الهی سعی در این داشتند که جهل و گمراهی باعث اختلاف و از بین رفتن آنها نباشد.

رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور، چهارمین رسالت انبیاء را دعوت مردم به علم و تزکیه بیان نمود و گفت: پنجمین محور رسالت انبیای الهی، تشکیل حکومت اسلامی بر پایه عدل و عدالت بوده است که این مهم با وحدت و همدلی امت اسلامی میسر می گردد.

فهرست