شناسه خبر: 3896

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=3896

امام جمعه موقت شهرستان دیواندره
نهادهای حمایتی بهترین کانال برای پرداخت زکات هستند
امام جمعه موقت شهرستان دیواندره گفت: نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد امام خمینی بهترین کانال برای پرداخت زکات هستند.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستاسید احمد حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع دیواندره اظهار کرد: ماه رمضان را در پیش داریم، فرا رسیدن این ماه عزیز را به همه مسلمانان جهان تبریک می‌گویم.
وی خاطرنشان کرد: خدا به پیامبر(ص) دستور می‌دهد که از امول ثروتمندان دریافت و آن را میان نیازمندان تقسیم کنید.
امام جمعه موقت شهرستان دیواندره اضافه کرد: رهبران آئینی می‌توانند زکات را دریافت کنند و آن را به نیازمندان برسانند.
ماموستا حسینی با بیان اینکه ما در کشور نهادهای خیریه‌هایی مانند هلال احمر و بهزیستی و کمیته امداد داریم، گفت: کسانی که غنی هستند و می‌توانند زکات پرداخت کنند شرعاً جایز است که زکات خود را به این نهادها تحویل دهند.
وی در ادامه با اشاره به هفته معلم ضمن گرامیداشت یاد و خاطر شهید مطهری اظهار کرد: اولین معلم تمام انسان‌ها خدا است و برای تمام بندگانش بعد از خدا پیامبران بخصوص حضرت رسول (ص) معلم است.
وی اذعان داشت: پیامبر مکرم اسلام می‌فرماید:«من معلم هستم خوش به حال آن معلمی که درس اخلاق را از حضرت رسول(ص) می‌آموزد و وای به حال معلمی که دانش‌آموزان خود را به گمراهی و به آنها خیانت می‌کند.
امام جمعه موقت شهرستان دیواندره تصریح کرد: معلمی شغل پیامبران است به شرط اینکه اخلاق پیامبررا داشته باشند.
ماموستا حسینی در ادامه روز کارگر را به زحمت‌کشان این عرصه تبریک گفت و افزود: پیامبر(ص) می‌فرماید« هر کس فقط به خاطر رضای خدا یک روز روزه باشد خدا هفتاد پاییز راه او را از آتش جهنم دور می‌کند».
وی اضافه کرد: پیامبر همچنین می‌فرماید: «درست نسیت که یک روز یا دو روز زودتر از ماه رمضان روزه باشید مگر کسی که روزه سنت را به جا می‌آورد.
وی خاطرنشان کرد: ماه رمضان ماه امتحان الهی است، خدا حضرت ابراهیم را با آتش امتحان و آتش را بر وی گلستان می‌کند.
امام جمعه موقت شهرستان دیواندره به سایر امتحانات الهی در مورد حضرت ابراهیم هم گریزی زد و گفت: فرمان قربانی کردن فرزند از دیگر آزمایشاتی بود که خداوند تبارک و تعالی حضرت ابراهیم را به وسیله آن مورد آزمایش قرار داد.
ماموستا حسینی اضافه کرد: خدا دوست ندارد که ابراهیم فرزند خود را ذبح کند و این کار را تنها برای امتحان حضرت ابراهیم قرار داده است.
وی از ماه رمضان به عنوان ماه تزکیه نام برد و خاطرنشان کرد: خداوند تبارک و تعالی ماه رمضان را ظرفیتی قرار داده که بتوانیم در این ماه به تزکیه روج و جان برسیم.
وی در ادامه با اشاره به اینکه خداوند در قرآن کریم ۷۰ مرتبه به موضوع و اهمیت خشوع پرداخته است، گفت: خدا در قرآن در مورد خشوع می‌فرماید: هر آنچه که در آسمان و زمین است همه در برابر خدا خشوع دارند و از خدا فرمان می‌برند خوش به حال کسی که در این ماه مبارک با تمام وجود گریه و زاری می‌کند.
امام جمعه موقت شهرستان دیواندره تصریح کرد: پیامبر(ص) می‌فرماید: دعا اسلحه انسان امین و ستون دین است.
ماموستا حسینی با بیان اینکه دعا نور زمین و آسمان است و انسان را به خدا نزدیک می‌کند، اذعان داشت: کسانی که وجود پیامبران را انکار کردند، خدا آنها را به مریضی و نداری دچار کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست