شناسه خبر: 103960

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=103960

مدیرمرکز بزرگ اسلامی غرب کشور
نهجُ البَلاغه مافوق کلام بشر است/زندگی امام علی(ع) سراسر درس است
مدیرمرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: نهجُ البَلاغه مافوق کلام بشر است هر کس این کتاب را تورّق کرده باشد به این عظمت پی می‌برد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، حجت‌الاسلام سعید عسکری با تسلیت سالروز شهادت حضرت امیرالمومنین (ع) به تمام مسلمانان جهان، اظهار کرد: زندگی امام علی(ع) سراسر درس برای زندگی بشریت است.

وی خاطرنشان کرد: نَهجُ البَلاغه که برگزیده‌ای از گفته‌ها و نوشته‌های حکیمانه امیرالمومنین(ع) و معروف به برادر قرآن است، مافوق کلام بشر است.

مدیرمرکز بزرگ اسلامی غرب کشور اضافه کرد: انسان به راحتی نمی‌تواند مطالبی که در نَهجُ البَلاغه وجود دارد را درک کند و به همین خاطر است که دانشمندان جهان اعم از شیعه و سنی و حتی دانشمندان غیرمسلمان این کتاب را شرح کردند.

حجت‌الاسلام عسکری به شرح‌های انجام شده توسط بزرگان اهل سنت همچون ابن ابی الحدید و محمد عبده گریزی زد و گفت: اینها کلماتی است که همه کس فهم نیست و بر این کتاب شرح نوشته‌اند.

وی اظهار کرد: در بعد صحبت، خطبه و حدیت علی(ع) دارای یک امتیاز و ویژگی بزرگ است که هر کس نَهجُ البَلاغه را تورّق کرده باشد به این عظمت پی خواهد برد.

مدیرمرکز بزرگ اسلامی غرب کشور با اشاره به اینکه زندگی امام علی(ع) سراسر درس است، افزود: در بعد اجتماعی اگر بخواهیم یکی از صفات برجسته این امام همام را که امروز نیاز شدید جامعه ما است مورد توجه قرار دهیم کمک آن حضرت به همه مردم به ویژه نیازمندان در ابعاد مختلف است.

وی تصریح کرد: یک بخش از جامعه ما امروز به لحاظ ویروس کرونا از کسب و کار افتاده و دسترسی به جایی ندارند اگر امروز حضرت در قید حیات بودند مطمئنا یکی از دغدغه‌های اصلی‌شان رسیدگی به این اقشاری است که بعضا به نان شبشان هم محتاج هستند.

مدیرمرکز بزرگ اسلامی غرب کشور عنوان کرد: در طول تاریخ مرتب شنیده و خوانده‌ایم که حضرت علی(ع) مدافع به تمام معنا برای ایتام و فقرا بوده‌اند.

رسیدگی به نیازمندان دغدغه همیشگی امام علی(ع) بود

حجت‌الاسلام عسکری با بیان اینکه افراد نیازمند در جامعه ما وجود دارد که باید رسیدگی شوند، گفت:رسیدگی به ایتام و فقرا همواره دغدغه امام علی(ع) در طول حکومت و حتی قبل از آن بوده است.

وی اضافه کرد: امام علی(ع) خودشان در طول زندگی قنات حفر می‌کردند، نخل می‌کاشتند و وقتی به بهره‌برداری می رسید آن را فوری وقف فقرا و ایتام می‌کردند.

وی گفت: در بعد اجتماعی رسیدن به نیازمندان در ابعاد مختلف کاری بوده که امام علی(ع) در طول زندگیشان انجام دادند و نیاز ضروری امروز جامعه ما است.

مدیرمرکز بزرگ اسلامی غرب کشور افزود: البته در این مدت شیوع کرونا خیرین، ادارات و دستگاه‌های مختلف به ویژه سپاه پاسداران، کمیته امداد، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام و …در راستای کمک به نیازمندان اقدامات بسیار خوبی انجام دادند اما نیاز به تلاش بیشتری در این حوزه داریم.

ضرورت مشارکت حداکثری در انتخابات

وی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به نزدیک شدن به ایام انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا اشاره کرد و افزود: در آستانه انتخابات بسیار مهم و سرنوشت‌سازی هستیم که باید با الگوگیری از رفتار امام علی(ع) در این زمینه که همواره ایجاد وحدت و همدلی در بین همه مسلمانان را مدّ نظر قرار می‌دادند مشارکت حداکثری و پرشور در عین وحدت و همدلی را در انتخابات داشته باشیم.

وی اظهار کرد: حضرت حتی به اندازه سر سوزنی اجازه ورود بیگانگان به ممالک مسلمانان را نمی دادند و همواره مانع ایجاد شکاف در بین مسلمانان می‌شدند.

مدیرمرکز بزرگ اسلامی غرب کشور با بیان اینکه امروز دشمنان با تمام توان دنبال این هستند که به بهانه‌های مختلف حضور مردم در انتخابات را کم کنند، گفت: می‌طلبد به تأسی از امام علی(ع) و در راستای فرمایشات بنیانگذار انقلاب و رهبر معظم انقلاب در این عرصه با یکدلی و همراهی و مشارکت شاهد برگزاری انتخابات شایسته و در خور شأن این مردم غیور باشیم.

انتهای پیام/

فهرست