امام جمعه پسوه پیرانشهر
نه تنها حکومت بلکه همه ما در خانواده و در جامعه موظف به ارشاد و پیشگیری از فساد و منکرات هستیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از آذربایجان غربی ،ماموستا سید جمال واژی امام جمعه و جماعت روستای پسوه شهرستان پیرانشهر در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به فساد و منکرات در جامعه پرداخت :  متاسفانه امروزه شاهد فساد و منکرات زیادی در جامعه هستیم که لازم است همه ما بنا به دستورات قرآنی و فرمایشات پیامبر گرامی اسلام (ص)  با آن مقابله کنیم .

واژی افزود : نه تنها حکومت بلکه همه ما در خانواده و در جامعه موظف به ارشاد و پیشگیری از فساد و منکرات هستیم و باید با متانت و راهنمائیهای درست و بدون تنش جوانان را از این پدیده شوم نجات دهیم.

ماموستا واژی با بیان داستان حضرت حسن(ع) و حضرت حسین(ع) که نحوه عدم صحیح وضوگرفتن فردی میان سال را مشاهده و برای صحیح انجام دادن آن که به علت میان سالی فرد توان رودرو گفتن عدم صحت وضو را نداشتند.  می آیند هردو وضوی صحیح را انجام و فرد را حکم خود قرار می دهند و فرد میان سال متوجه اشتباه خود می شود و می گوید وضو هر دو شما صحیح ولی نحوه وضو گرفتن من غیرصحیح بوده , هدف از بیان این موضوع بنده به شما نمازگزاران عزیز  نحوه ی  هدایت مردم , جوانان و جامعه باید مثل برخورد امام حسن (ع) و حسین(ع) را سرلوحه تذکرات خود در جامعه قرار دهیم تا جامعه ای پویا و به دور از تنش داشته باشیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست