شناسه خبر: 11858

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=11858

نکوداشت مختومقلی فراغی ویژه ی نوجوانان گلستانی
نکوداشت شاعر پرآوازه ی ایرانی ترکمن «مختومقلی فراغی» ویژه ی نوجوانان استان گلستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان،  مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گلستان در این مراسم از اهداف مهم برگزاری نکوداشت مختومقلی فراغی ویژه ی نوجوانان گلستانی را آموزش مهارت‌های هم‌زیستی مسالمت آمیز اقوام و تقویت همبستگی و اتحاد ملی دانست و اظهار داشت: مختومقلی یکی از برجسته ترین شعرای ترکمن است که آثار این شاعر نماد وحدت، اخلاق، عطوفت، عشق بوده و جوانان و نوجوانان تشنه شناخت این عارف برجسته هستند.
محبوبه رجب نسب در ادامه افزود: در راستای کمک به معرفی هرچه بیشتر این شاعر نامدار، کتابخانه مخصوص آثار مختومقلی فراغی در شهرهای مراوه تپه و گنبد کاووس ایجاد و در دسترس علاقمندان به‌خصوص نوجوانان قرار می گیرد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان نیز در این نکوداشت با بیان اینکه، مختومقلی فردی است که اساس اندیشه شعر هایش، برگرفته از تعالیم قرآن کریم و آموزه های اخلاقی، انسانی و دینی بوده است، گفت: این ویژگی ها نشان از خلوص، جامع نگری و تفکر پاک و سازنده ای دارد که الگویی مناسب برای تمام سنین به خصوص کودکان و نوجوانان به شمار می آید.
عاداله کشمیری تصریح نمود: چه زیباست خانواده ها با بهره مندی از آموزه های اصیل، ناب و پاک قرآن کریم و اهل بیت(ع) و بهره مندی از ظرفیت های فرهنگی و هنری و ارزشی همچون مختومقلی فراغی که ریشه در این آموزه ها دارند به تربیت روحی و فکری فرزندانشان بپردازند.
گفتنی است، اولین جشنواره نکوداشت شاعر پرآوازه ی ایرانی ترکمن «مختومقلی فراغی» ویژه ی نوجوانان استان گلستان به همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گلستان و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، بنیاد مختومقلی و اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران در محل مجتمع فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گرگان برپا شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست