بسته ویژه خبری؛
نگاهی گذرا به مهم ترین اخبار اهل سنت کشور در هفته ای که گذشت
بسته ویژه خبری و گزيده اي مهم از اخبار اهل سنت کشور در هفته ای که گذشت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شواری برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، گزیده ای مهم از اخبار اهل سنت کشور تهیه و در قالب یک بسته ویژه خبری تنظیم گردیده است؛ در این بسته شاهد بخش هایی مهم از این اخبار هستیم.

در طول هفته ممکن است به علت مشغله های کاری و غیر کاری از اخبار مهم پیرامون خود و جامعه مخاطبمان بی خبر باشیم، روابط عمومی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور در راستای احترام به مخاطبین خود و همچنین تولید محصولات مختلف و ویژه ی خبری جهت دسترسی آسان و سریع مخاطبین به مهم ترین عناوین خبری هفته تصمیم به تهیه ی بسته ی ویژه خبری و گزیده ای مهم از اخبار اهل سنت کشور در انتهای هر هفته، گرفته است که به نظر می رسد مخاطبین محترمی که در طول هفته نتوانسته اند اخبار را دنبال کنند، می توانند با مطالعه این بسته مختصر و مفید از اخبار اهل سنت کشور با خبر شوند.

با کمی چرخش در اخبار هفته گذشته پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به راحتی می توانیم دریابیم که این روز ها سایت دبیرخانه نیز همانند همه ی سایت های خبری کشور حال و هوای فردا یعنی روز جهانی قدس را به خود گرفته است.

البته نمی توان از سخنان توهین آمیز یک مداح که کام ملت وحدت دوست ایران را تلخ کرد نیز گذر کرد که اقدامات صداوسیما و جریان رسانه ای که شکل گرفت به نوعی برخورد جدی جامعه ایران اسلامی و مسئولین با برهم زنندگان وحدت ملی را نشان داد.

ـ شاید مهم ترین خبر هفته گذشته ارسال نامه ی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به رییس سازمان صداوسیما در محکومیت اقدام شبکه پنج سیما و تقدیر از اقدام به موقع رییس رسانه ملی در برخورد با اظهارات توهین آمیز یک مداح به مقدسات اهل سنت بود که در رسانه های کشور سروصدا کرد و نام شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور را به زبان ها انداخت.

ـ خبر مهم بعدی که در لیست اخبار بخش بین الملل سایت دبیرخانه منتشر شده است با عنوان فتوای عالم اهل تسنن عراق درباره ایران منتشر شده است که در اخبار هفته گذشته از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

در این خبر به فتوای یکی از علمای شاخص اهل سنت عراق که ریاست دیوان اهل تسنن عراق را برعهده دارد آمده است: شیخ عبداللطیف الهمیم اعلام کرد دفاع از ایران واجب شرعی است و بر تمام اهل سنت واجب است.

ـ خبر مهم سوم بسته ویژه خبری به یک گزارش خبری از رسم و رسوم مناطق اهل سنت در ایام ماه مبارک رمضان با عنوان بیدارباش سحر با نوای چاووش‌خوانی از آداب و رسوم مردم خراسان شمالی در ماه رمضان پرداخته است.

این گزارش خبری از آداب رسوم مناطق اهل سنت چهارمین گزارش از این قبیل گزارشات است که در ایام ماه مبارک رمضان در سایت دبیرخانه شورا منتشر شده است.

ـ خبر بعدی بسته امروز متعلق به خبر مسابقه عکس با عنوان ماه در قاب است که توسط معاونت امور فرهنگی و اجتماعی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت برگزار می شود.

این مسابقه به مناسبت ماه مبارک رمضان و از طریق شبکه های اجتماعی و اینترنتی برگزار می شود و تا ۲۰ خرداد ادامه دارد.

ـ خبری با عنوان طولانی ترین سفره افطاری ایران در آق قلا یکی دیگر از اخبار مهم هفته گذشته بود که اهمیت بالایی داشت.

طولانی ترین سفره افطاری ایران، در سالروز شهادت امام علی(ع) با مشارکت نهادهای دولتی آق قلا و همراهی انجمن های خیریه مردمی به طول یک هزار متر، با پذیرایی بیش از چهار هزار نفر در شهر سیل زده آق‌قلا پهن شد.

ـ آخرین خبر مهم هفته ی گذشته به روز جهانی قدس تعلق دارد. بیانیه مشترک بیش از ۳۰۰ تن از علمای اهل سنت کشور که امت ایران اسلامی را برای شرکت در راهپیمایی فردا دعوت کرده اند.

در یکی از مهم ترین بندهای این بیانیه با اشاره به معامله به اصلاح قرن آمده است: امسال امت اسلامی و آزادگان جهان در شرایطی به استقبال”روز جهانی قدس” می‌روند که چنگال دژخیمان غاصب صهیونیستی همچنان به خون مظلومان بی دفاع آغشته است و آمریکای جنایتکار نیز با توطئه انتقال سفارت خود به قدس شریف، مرکب این جنایات را پررنگ تر نموده و طرح ننگین معامله قرن را با کمک ایادی مسلمان نما به اجرا گذاشته است.

 

فهرست